Eibar bježi sa dna, Valensija pravi zbrku u borbi za Ligu šampiona

0

Fudbaleri Valensije savladali su Betis sa 2:1 na svojoj ,,Mestalji“ u utakmici 26. kola španske La lige.

Ima problema Valensija u domaćem prvenstvu ove sezone, nešto više nego u Ligi šampiona, gdje igraju nokaut fazu, a kako se tome bliži kraj, sva oružja će upreti u ponovnu borbu za to takmičenje.

Tako su sinoćnjim trijumfom nad Betisom došli do 41. boda i sedme pozicije i sada zaostaju samo dva poena u odnosu na trećeplasirani Sosijedad koji ima meč više.

Na prvi gol se čekalo tačno sat vremena, kada je Gonzalo Gedeš sjajno sačuvao loptu i pokazao izvanrednu tehniku na lijevom boku, a potom proigrao Kevina Gameira koji je sa ivice šesnaesterca pogodio suprotan ugao gola rivala za vođstvo.

Dani Pareho je u 89. minutu zapečatio sudbinu timu iz Sevilje, a utješan pogodak za Betis djelo je Lorena Morona u 93. minutu.

Čarls je imao priliku da se u potpunosti proslavi u važnoj pobedi Eibara nad Levanteom u borbi za opstanak.

Međutim, iskusni Brazilac je posle dva pogotka imao priliku da postigne het-trik u 72. minutu, ali to nije uradio. Kada već on nije uspio da postavi 3:0 na semaforu za tim sa ,,Ipurue“, to je uradio Fabijan Oreljana i tako donese svom timu pobjedu i 27 bod u sezoni.

Eibar – Levante 3:0 (1:0)
Valensija – Betis 2:1 (0:0)
Leganes – Alaves 1:1 (0:0)
Granada – Selta 0:0 (0:0)