0

Eibar – Leganes 0:0

Majorka – Levante 2:0 (1:0) Kućo 40′, Kubo 84′

Atletik Bilbao – Sevilja 1:0 (1:0) Kapa 29′ – Banega 70′, El Hadadi 74′

Eibar nije uspio da pobijedi slabi Leganes na svom terenu, ali je ispunio cilj. Ostao je neporažen i približio se cilju, opstanku u La Ligi.

To se ne može reći za goste koje sada samo čudo može ostaviti u eliti.

Nadu da može i naredne sezone igrati u Primeri, pobjedom nad Levanteom podgrijala je Majorka.

Tim sa Baleara slavio je sa 2:0, i sada ima tri boda manje od prve ekipe iznad crte, a to je Alaves, koji ima i meč manje odigran. Majorku je u vođstvo doveo Kućo, preciznim udarcem glavom u finišu prvog poluvremena, da bi konačan rezultat, posle nekoliko odbitaka, postavio Japanac Kubo u 84. minutu.

U Bilbau, Sevilja je ostvarila možda i ključnu pobjedu za ovjeru četvrtog mjesta koje vodi u Ligu šampiona.

Poveo je Bilbao u 29.minutu preko Kape, a Sevilja nije uspijevala da izjednači sve do 70.minuta. Onda je uslijedio blickrig sa dva pogotka u 4 minuta. Prvo Ever Banega iz slobodnog udarca donosi izjednačenje, a potom El Hadadi na asistenciju Banege prednost i ispostaviće se konačan rezultat.