Lazovićeva majstorija i gol pred sam kraj utakmice Intera poslali na četvrto mjesto

0

Inter je remijem u Veroni 2:2 (1:0) ugrozio i treće mjesto na kraju šampionata. Ponovo tim iz Milana nije uspio da sačuva prednost koju je ima samo nekoliko minuta prije kraja regularnog dijela utakmice.

Nije dobro počelo za Inter na Bentegodiju. Poveo je domaćin u drugom minutu sjajnim pogotkom Darka Lazovića.

Do kraja poluvremena Inter nije uspeo da dođe do izjednačenja, ali jeste početkom drugog dijela igre. U 49.minutu Kandreva postiže pogodak posle stative Lukakua iz odbitka, a samo šest minuta kasnije posle šuta Kandreve igrač Verone Dimarko skreće loptu u gol i dovodi Inter u vođstvo.

Tim iz Milana je imao nekoliko prilika da duplira prednost, ali kako to obično biva, uslijedila je kazna pošto je Veloso odličnim udarcem donio bod ekipi iz Verone u 86.minutu.

U drugom meču večeri Udineze je slavio protiv SPAL-a u gostima sa 3:0 i tako praktično obezbijedio opstanak u Seriji A, a poslao SPAL u Seriju B.