Engleska demolirala Panamu, čudna situacija pred posljednju rundu [VIDEO]

0

Engleska – Panama 6:1 (5:0)
Stouns 8’, 40’, Kejn 22’ (pen), 45’ (pen), 62’, Lingard 36’ – Baloj 78’

Engleska je deklasirala Panamu u Nižnji Novgorodu i izborila plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Izabranici Gareta Sautgejta ispratili su ekipu iz Centralne Amerike sa šest golova u mreži i nakon dva kola imaju identičan skor i gol razliku (8:2) sa selekcijom Belgije, sa kojom se sastaje u posljednjem kolu grupe G.

Zvuči čudno, ali Panama je prva zaprijetila u petom minutu, ali je Animal Godoj veoma loše šutirao iz izgledne pozicije.

Engleska je povela u osmom minutu pogotkom Džon Stounsa. Defanzivac Mančester Sitija glavom je poslao loptu u mrežu nakon centaršuta Kjerana Tripijea kornera.

Ekipa iz Centralne Amerike mogla je do izjednačenja u 15. minutu. Edgar Barsenas uputio je lukav udarac sa ivice šesnaesterca ali je zamalo bio neprecizan.

“Gordi Albion” je udvostručio prednost u 22. minutu iz jedanaesterca. U kaznenom prostoru je oboren Džesi Lingard, a Hari Kejn je sigurno izveo najstrožu kaznu.

Engleska je nastavila da koristi svaku priliku i u 36. minutu bilo je 3:0. Džesi Lingard je sjajnim udarcem sa oko 20 metara savladao Haimea Peneda.

Do poluvremena su Englezi postigli još dva gola. Prvo je Stouns došao do svog drugog gola na meču, kada je odbijenu loptu nakon pokušaja Rahima Sterlinga proslijedio u mrežu. Potom je to učinio i Hari Kejn, ponovo sa bijele tačke. Prethodno su u duelu bili upravo Kejn i Godoj.

Hari Kejn je postao najbolji strijelac dosadašnjeg dijela šampionata sa pet pogodaka u 62. minutu. Napadač Totenhema malo je srećno došao do gola, jer ga je lopta nakon pokušaja Rubena Loftusa-Čika pogodila u petu i prevarila Peneda.

Majkl Muriljo umalo da postane prvi strijelac Paname u istoriji Svjetskih prvenstava, ali je Džordan Pikford u situaciji 1 na 1 izašao kao pobjednik.

Mogla je Engleska do 7:0 u 73. minutu. Odlično je šutirao Džordan Henderson, ali je lopta prohujala pored gola.

Panama je ipak ispisala istoriju na ovom meču, jer je došla do prvog gola na Mundijalima. Strijelac je bio Felipe Baloj u 78. minutu, koji je sjajno reagovao nakon slobodnog udarca Rikarda Avilje i drop-kik udarcem savladao Pikforda.

Engleska je pokušala da dođe do sedmog gola i bolje pozicije pred posljednje kolo u odnosu na Belgiju. Ipak, nije više bilo promjena rezultata, a ukolliko Engleska i Belgija odigraju neriješeno o prvom mjestu u grupi odlučiće fer-plej lista. Englezi trenutno imaju manje žutih kartona.