Evropska bajka Lestera se nastavlja, Juve lako sa Portom

0

Fudbaleri Lestera i Juventusa plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona.

”Lisice” su na svom terenu nadoknadile 1:2 iz prvog meča u Španiji i pobjedom od 2:0 nad Seviljom izborili plasman među osam najboljih. Kakav uspjeh i kakva odluka uprave “lisica” da poslije duela u Andaluziji smijeni Klaudija Ranijerija i šansu da Kregu Šekspiru. Našli su se na stubu srama i kritika čitavog svijeta, ali se isplatilo…

Lester je na King Pauer stadionu definitivno igrao bolje od Sevilje i zasluženo sačuvao status učesnika završnice elitnog takmičenja. Od prvog minuta domaćin je, pred fantastičnim navijačima, znao šta želi i podsjetio na onu ekipu koja je prošle sezone grizla za svaku loptu.

Goste je načeo kapiten “lisica” Ves Morgan sredinom prvog poluvremena, a konačan udarac pulenima Horhea Sampaolija zadao je Olbrajton nakon deset minuta igre drugog dijela.

Ruku na srce, mogla je Sevilja do produžetaka, u 80. minutu imali su penal, ali je Kasper Šmajhel odbranio kazneni udarac Stivena Nzonzija. Danac je i na Sančez Pichuanu učinio isto, tada Korei.

U samom finišu par odličnih situacija za Vardija, nije ih iskoristio, ali on je veliki posao napravio u prvom meču kada je bio strijelac vrijednog pogotka.

Stevan Jovetić ušao je u igru početkom drugog poluvremena, ali se nije vidio na terenu. Tek nekoliko kontakata sa loptom za 45 minuta, premalo da pomogne ekipi koja se na kraju oprašta od Evrope.

Lester je opet fudbalski hit!

Juventus je i u Torinu pobijedio Porto i tako potvrdio plasman u četvrtfinale – 1:0.

Nakon 2:0 u Portu, “stara dama” ni kod kuće nije primila pogodak, ali je postigla jedan manje. Portugalci su ponovo u prvom poluvremenu ostali s igračem manje, isključen je Maksi Pereira zbog igranja rukom nakon kojeg je dosuđen penal.

To se pokazalo ključnim momentom večerašnje utakmice, odgovornost je preuzeo Paolo Dibala i lako pogodio za vođstvo i jedini gol u ovom susretu. Juve je dominirao, imao inicijativu i posjed i gledano kroz dvije utakmice apsolutno zaslužio plasman u sljedeću fazu takmičenja.

Izvor: cdm.me