LŠ: Pep pao u Kneževini, Atletiko sačuvao prednost iz Njemačke

0

Fudbaleri Monaka i Atletika iz Madrida, posljednji su četvrtfinalisti Lige šampiona.

Mnogo više uzbuđenja večeras je viđeno u Monte Karlu, gdje je domaćin poslije poraza 5:3 u Mančesteru savladao “građane” 3:1 i zahvaljujući većem broju golova u gostima prošao dalje.

Furiozno je Monako ušao u utakmicu, a supertalentovani Mbape je u osmom minutu savladao Kabaljera. Na isteku pola sata igre Fabinjo je duplirao prednost domaćih i donio rezultat za četvrtfinale.

Međutim,u nastavku je lideru francuskog prvenstva ponestalo snage, pa je Siti preuzeo inicijativu. Poslije udarca Sterlinga otpadak je u mrežu poslao Sane i činilo se da će “građani” dalje.

Ipak, u 77. minutu Bakajoko je na centaršut Lemara dao gol vrijedan plasmana u četvrtfinale Lige šampiona i eliminisao iz Evrope ekipu Pepa Gvardiole.

U Madridu nije bilo pogodaka, a gosti su bili bliži pobjedi. Međutim, u nekoliko navrata istakao se golman Atletika Jan Oblak. Naš Stefan Savić zaigrao je u posljednjih 20 minuta sa zaštitnom maskom zbog povrede nosa.