0

Šefild Junajted – Mančester Junajted 3:3 (1:0)
Flek 19′, Muset 52′, Mekburni 90+1′ – Vilijams 72′, Grinvud 77′, Rašford 79′

U dramatičnoj utakmici u Šefildu, dva Junajteda su podijelila bodove.

„Oštrice“ su imale dva gola prednosti na 20 minuta prije kraja, a na kraju su do boda došli golom u sudijskoj nadoknadi. Imali su domaćini tri dobre prilike prije nego što ih je Flek doveo u vođstvo u 19. minutu. To je bio rezultat prvog poluvremena, da bi Muset na startu nastavka preciznim udarcem sa 20 metara po drugi put naterao De Heu da vadi loptu iz mreže.

Solskjer je na teren poslao Marsijala i Grinvuda i sve se promijenilo u igri, do tada, bezidejnog Mančester Junajteda. Prvo je Brendon Vilijams odmjerenim udarcem smanjio na 2:1 u 72. minutu, onda je rezervista Grinvud pogodio za izjednačenje u 77.minutu, a samo dva minuta docnije, odlučnu akciju „crvenih đavola“ golom je završio Markus Rašford.

Činilo se da novajlija u Premijer ligi neće imati snage da se oporavi posle ovakvog šoka, ali je ipak uspio. U prvom minutu sudijske nadoknade lopta je stigla do Mekburnija, izgledalo je da ju je on umirio rukom, pre nego što je poslao u mrežu, ali je posle dugog gledanja snimka ustanovljeno da nije.

Šefild je trenutno 6. sa 19 bodova, dok je Mančester Junajted 9. sa bodom manje.