Bundesliga: Majnc deklasirao Hofenhajm

0

Pobjedama Augzburga i Majnca spuštena je zavjesa na 12. kolo u njemačkoj Bundesligi.

U derbiju začelja Augzburg je naneo četvrti uzastopni poraz berlinskoj Herti. Rano su domaći došli do dva gola prednosti pogocima Maksa i Kordove, a od 28. minuta Herta je igrala sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton zbog prekršaja kod postizanja drugog gola dobio golman Rune Jarštajn, reprezentativac Norveške. U nastavku je Augzburg iskoristio brojčanu nadmoć da još dva puta zatrese mrežu, sada golmana Denisa Smarša.

Malo iznenađenje dogodilo se u Sinshajmu, gdje je Hofenhajm prekinuo seriju od pet vezanih pobjeda u Bundesligi, izgubivši od Majnca sa čak 5:1. Da sve bude gore po domaćina, gosti su cijelo drugo poluvrijeme igrali sa igračem manje, pošto je Baku isključen u finišu prvog poluvremena, kod rezultata 1:0. I sa čovjekom manje, gosti su postigli čak četiri gola i tako, na najbolji način, uljepšali debi novog trenera Ahima Bajerlorcera, doskorašnjeg stratega Kelna.

Augzburg – Herta 4:0(2:0)