Forsberg pokvario švajcarski sat: Šveđani u četvrtfinalu [VIDEO]

0
Švedska – Švajcarska 1:0 (0:0)
66’ Forsberg

Fudbaleri reprezentacije Švedske savladali su danas selekciju Švajcarske u osmini finala Svjetskog prvenstva u Rusiji rezultatom 1:0 i tako se plasirali u četvrtfinale.

Švajcarci, koji su se zajedno sa Brazilom iz grupe ,,E”, plasirali u nokaut fazu, nisu prikazali ništa na današnjem meču što bi reklo da su se tu zasluženo pojavili.

Reprezentacija Švedske je imala nekoliko šansi u prvom poluvremenu od kojih se izdvajaju pokušaji Markusa Berga i Albina Ekdala, ali je Jan Zomer svojom sjajnom intervencijom u jednoj situaciji spasao Švajcarce.

Šveđani su nastavili sa napadima i u nastavku. Ponovo su aktivni bili Berg i Ekdal koji je odigrao briljantnu partiju i kontrolisao sredinu terena, ali i Emil Forsberg koji je bio sve više prisutniji u napadu ,,vikinga”.

Igrao se 66. minut kada je upravo Forsberg prihvatio loptu na dvadesetak metara od gola Švajcarske, bio je potpuno sam što je i iskoristio. Loptu ka Janu Zomeru pokušao je da blokira štoper Manuel Akanđi, ali joj je promijenio pravac i ona je završila u golu Švajcaraca za vođstvo Švedske.

Dokaz koliko je Švajcarska imala loše popodne jeste podatak da su prvi udarac u okvir protivničkog gola uputili tek u 90. minutu meča.

Finiš susreta obelježio je i crveni karton Mihaela Langa koji je na ivici šesnaesterca faulirao Martina Olsona. Reprezentativac Švedske imao je situaciju jedan na jedan sa Zomerom, ali Lang je to spriječio i zaradio direktno isključenje.

Švedska je u četvrtfinalu gdje čekaju boljeg iz duela Engleske i Kolumbije koji je na programu večeras.