Francuska u polufinalu Mundijala, Varan, Grizman i greška Muslere presudili Urugvaju [VIDEO]

0

Urugvaj – Francuska 0:2 (0:1)
Varan 40’, Grizman 61’

Francuska je prvi polufinalista Svjetskog prvenstva u Rusiji. “Trikolori” su u četvrtfinalnom meču u Nižnjem Novgorodu savladali Urugvaj sa 2:0 i prvi put poslije 2006. godine igraće u polufinalu Mundijala.

Pored mladosti, Francuska je pokazala i zrelost i bila bolja od taktički disciplinovanog protivnika. Ispostavila se da je odsustvo povrijeđenog Kavanija bilo nenadoknadiv hendikep za Urugvajce, koji su bili bezopasni u napadu, a i odbrana, koja je do ove utakmice funkcionisala besprekorno, popustila je dva puta, dovoljno za radost Francuza.

Prve pukotine u odbrani Urugvaja nije kaznio Mbape u 15. minutu, kada je poslije odlične asistencije Žirua, ostao sam na pet metara od gola i morao je mnogo bolje da šutira glavom.

Urugvajci su prvi put zaprijetili u 35. minutu, kada je Vesino šutirao u dobro postavljenog Lorisa, ali su ubrzo “trikolori” poveli.

U 40. minutu Grizman je izveo slobodan udarac, Varan se odlično ubacio, pobjegao čuvarima, kresnuo loptu glavom i poslao je u mrežu.

U 43. minutu malo je nedostajalo da Urugvajci izjednače na isti način. Posle prekida, Kaseres je pokušao glavom, lopta je išla u donji desni ugao, ali je Loris fantastično reagovao i sačuvao svoju mrežu. Možda i najbolja odbrana u dosadašnjem toku Mundijala.

Urugvajci su pojačali ritam u nastavku utakmice, ali ih je novi hladan tuš dočekao u 61. minutu. Grizman je tukao sa dvadesetak metara. Nije to bio previše jak udarac, lopta jeste “propala”, ali je išla pravo u Musleru. Golman Urugvaja je očajno reagovao i lopta je završila iza njegovih leđa.

Bio je to i kraj nadanja za Urugvajce, koji kao da su se već tada pomirili sa porazom, dok su Francuzi rutinski kontrolisali igru i odrađivali posao.

Francuska će u polufinalu Svjetskog prvenstva igrati protiv pobjednika meča između Brazila i Belgije, koji počinje u 20 časova.