Gol nade za Sutjesku

0

Fudbaleri Sutjeske doživjeli su poraz u prvom meču 1.kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Oni su danas u Sofiji poraženi od Levskog sa 3-1.

Da će se meč loše završiti po našeg predstavnika mogli smo zaključiti već na samom startu utakmice.

Levski je već nakon 30-ak sekundi stigao do gola preko najboljeg aktera utakmice Mapukua.

Domaćin je i nakon brzog gola nastavio da dominira i imao je nekoliko izglednih šansi, sve do 21.minuta kada je Mapuku pogodio sa nekih 25 metara. Šutirao je oštro po zemlji, a Ličini nije stigao do lopte koja je završila u mreži. Oćekivala se reakcija naših igrača, ali nje nije bilo ni na vidiku. Umjesto toga Levcski je opet pogodio i to na kakav način. Igrao se prvi minut sudijske nadoknade, Panajotov je namjestio loptu nakon prekršaja na nekih 35 metara od gola, umjesto šuta gurnuo je loptu ka Prohaski koji je topovski šutirao i poslao je iza nemoćnog Ličine za 3-0.

Nastavak nije donio ništa bolju igru Sutjeske. Bez ideje, bez akcije, bez opasnosti po gol Levskog.

U 59.minutu domaći su mogli do novog gola preko Nara koji je bio neprecizan, kao i preko Vutova u 78.minutu.

A onda niotkuda odličnu asistenciju Lončara iskoristio je Marković za gol nade za našeg predstavnika.

Da su igrači Sutjeske bili koncentrisani i oprezni kao u drugom poluvremenu rezultat bi bio mnogo povoljniji jer Levski nije pokazao neki poseban kvalitet.

Ovako Nikšićanima ostaje nada da u revanšu mogu do pobjede koja bi im obezbijedila narednu rundu.

LEVSKI – SUTJESKA 3:1 (1′ 21′ Mapuku, 45+1′ Prohaska – 79′ Marković) * Radišić (crveni karton 89′)

LEVSKI: Mitrev, Pirgov, Goranov, Nar, Vutov (75′ Bus), Mapuku (80′ Angelov), Prohaska, Adenji (92′ Borimirov), Cvetković, Jablonski, Panajotov.

SUTJESKA: Ličina, Radišić, Vuković, Lončar, Stijepović, Kovačević (69′ Bubanja), Bakrač, Marković (91′ Nedić), Zarubica (85′ M Vučić), Denković, Vučić.