Goleada u Minhenu: Bajern brojao do pet

0

Bajern (M)– Ajntraht (F) 5:2 (2:0)

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 27. kola Bundeslige, Bajern je u Minhenu deklasirao Ajntraht iz Frankfurta i čvrsto drži lidersku poziciju na tabeli.

Bavarci su na poluvrijeme otišli sa dva gola prednosti pogocima Leona Gorecke u 17. i Tomasa Milera u 41. minutu. Na početku nastavka najbolji strijelac Robert Levandovski je povisio rezultat na 3:0. Ajntraht je sa dva pogotka Martina Hinteregera (52. i 55. minut) doneo neizvjesnost u ovaj susret, ali je Kingsli Koman u 61. minutu otklonio sve dileme. Hintereger je pogodio i sopstvenu mrežu 16 minuta prije kraja utakmice za konačnih 5:2.

Bajern vodi sa 61 bodom, četiri više od Borusije pred gostovanje u Dortmundu u utorak od 18.30 časova. Ajntraht je 13. sa 28 bodova.