“Građani“ na pragu četvrtfinala Lige šampiona

1

Menhengladbah – Mančester Siti 0:2 (0:1) Bernardo Silva 29′, Gabrijel Žezus 65′

Fudbaleri Mančester Sitija jednom su nogom u četvrtfinalu Lige šampiona. Lider Premijer lige je lako, sa pola snage, pobedio Borusiju iz Menhegladbaha sa 2:0 i mirno čeka revanš. Utakmica je igrana na neutralnom terenu, na “Puškaš areni’ u Budimpešti, pošto u Nemačkoj još uvek važi zabrana ulaska za putnike iz Velike Britanije.

Tokom svih 90 minuta “Građani“ su imali više od igre, lopta je konstantno bila u njihovom posedu, ali to nije ništa novo za klubove koje vodi katalonski trener Pep Gvardiola. Izrazitih prilika, i pored terenske dominacije, na početku meča nije bilo, mada je lopta kružila oko gola Menhengladbaha bez prestanka. Samo se čekao trenutak kada će se mreža Zomera prvi put zatresti. Pre vodećeg gola gosti su tražili penal posle starta Bensebainija nad Sterlingom, ali je fudbaler Borusije prvo zakačio loptu, a onda i napadača Sitija.

Pred istek pola sata igre engleski tim je poveo. Kanselo je dugom loptom pronašao Bernarda Silvu ispred gola Borusije, a ovaj je, na sebi nesvojstven način, glavom pogodio gol Zomera. Nešto više uzbuđenja bilo je u nastavku. Prvu priliku imao je Gabrijel Žezus za goste, a onda je Alasane Pleja, na atraktivan način petom, umalo savladao Edersona. To je bila i jedina prava prilika Menhengladbaha, a ubrzo je Siti duplirao prednost. Opet je Kanselo poslao tačan pas, loptu je glavom na peterac vratio Bernardo Sila, a Gabrijel Žezus je spretno poslao u mrežu. Igrao se 65. minut kada je Siti poveo sa 2:0. Još jednu dobru šansu za Mančester Siti imao je Fil Foden, ali je njegov udarac bio neprecizan. U poslednjim sekundama je Menhengladbah imao odličnu šansu posle lošeg pasa, ali je Ederon na kraju odlično intervenisao.

Verovali ili ne, ovo je bila 19. vezana pobeda Mančester Sitija, računajući sva takmičenja u kojima nastupaju.