Real slavio u Bergamu posle 70 minuta sa igračem više

0

U prvom meču 1/8 finala u Bergamu, Real Madrid je savladao Atalantu sa 0:1 (0:0).

Čini se da je meč „pokvario“ nemački sudija Štiler koji je već u 17. minutu pokazao crveni karton Remu Frojleru, fudbaleru domaćih. Štiler je procenio da je Frojler startovao kao poslednji igrač u odbrani i čini se da je odluka bila prestroga.

No, posle toga viđen je potpuno drugačiji meč od očekivanog. Atalanta se poveukla i čekala prilike iz kontri, dok je Real pokušavao da dođe do vrednog gola. Imali su nekoliko prilika krajem prvog poluvreman i početkom drugog, ali su bili nprecizni ili je Golini bio nepremostiva prepreka.

Ušlo se od 60. minuta u potpuno zatišje na terenu. Činilo se da će se meč sigurno završiti bez golova, a onda je posle jednog kornera Mendi sa preko 20 metara, u 86.minutu, vrlo precizno plasirao loptu u Golinijev levi ugao za 0:1.

Do kraja meča više nije bilo prilika i „Kraljevski klub“ odlazi sa prednošću iz Italije pred revanš u Madridu.