Greške golmana i prava goleada u Dortmundu, Majnc ponizio Verder

0

Odigrana je prva polovina vanrednog 16. kola njemačke Bundeslige.

U centru pažnje bio je okršaj na „Signal Iduna parku“ u Dortmundu, gdje je domaća Borusija ugostila lidera RB Lajpcig. Očekivao se spektakl sa mnogo golova, i sve to smo i dobili u kišnoj dortmundskoj noći.

Poveli su “milioneri“ golom Julijana Vajgla u 23. minutu, ali mu je znatno pomogao golman gostiju Gulači svojom lošom intervencijom. Poluvrijeme je okončano vođstvom domaćina od 2:0, a drugi gol je majstorski postigao drugi Julijan, ovog puta Brand. Brzo je Lajpcig stigao do izjednačeja u nastavku, a oba pogotka postigao je najbolji strijelac tima, Timo Verner, uz obilatu pomoć domaćih fudbalera. Prvo je kardinalno pogriješio golman Burki koji je pokušao glavom da interveniše, što je Verner predvidio i poslao loptu u praznu mrežu sa 30 metara. Isti fudbaler iskoristio je grešku defanziava Borusije u 53. minutu i tada je već bilo 2:2. Nisu “milioneri“ klonuli duhom, samo tri minuta docnije Sančo je donio novo vođstvo, ali su “bikovi“ usplei da dođu do boda, pošto je Patrik Šik, drugo kolo uzastopno, bio strijelac.

Majnc je očitao pravu fudbalsku lekciju Verderu usred Bremena. Već posle dvadesetak minuta gosti su vodili sa 3:0, Kvajson je postigao prvi i treći, dok je drugi bio stvarno bizaran. U pokušaju da izbaci loptu Miloš Veljković je pogodio stativu svog gola, lopta se odbila u leđa golamanu Pavlenki i završila u mreži. Kvajson je do poluvremena kompletirao het trik, a konačan rezultat postavio je Mateta u finišu meča.

Odličnu seriju rezultata nastavio je Augzburg, koji je lako izašao na kraj sa Fortunom iz Dizeldorfa. Ovo je peta pobjeda Augzburga u posljednjih šest mečeva, u kojima su osvojili 16 od mogućih 18 bodova. Fortuna je posljednji put slavila još protiv Kelna, a već šest kola ne zna za pobjedu.

Važnu pobjedu zabilježio je Hofenhajm na gostovanju u Berlinu. Prekinuo je tim iz Sinshajma niz od četiri meča bez trijumfa, dok je Union Berlin doživio poraz na svom terenu poslije skoro tri mjeseca. Golove za goste postigli su Bebou u 56. i Baumgartner u prvom minutu sudijske nadoknade.