Poraz “sokolića”

0
Mlađa omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 3:1 od selekcije Češke u drugom prijatesljkom meču koji je juče odigran u Mikulovu.

U prvom dijelu susretav viđena je ravnopravna borba, ali su Česi uspjeli da na odmor odu sa golom prednosti. Ukazanu priliku nakon centaršuta sa desne strane u 32. minutu iskoristio je Žifček i udarcem sa par metara zatresao mrežu.

Nastavak susreta donio je otvoreniju igru na obije strane, veći broj prilika i još tri pogotka. U 51. minutu naša selekcija imala je idealnu priliku da dođe do izjednačenja ali je Jovanović sa osam metara tukao pravo u golmana domaćih.

Česi su duplirali prednost u 70. minutu zahvaljujući Ruseku koji je udarcem sa pet metara krunisao odličan centaršut Lauka.

„Sokoli“ su odgovorili u 82. minutu preko preko Bujiše koji je „ukrao“ loptu protivničkim defanzivcima a zatim udarcem sa deset metara matirao nemoćnog Mikuleca. Dva minuta kasnije Zečević je imao priliku da donese izjednačenje našem timu ali je golman domaćih krajnim naporom uspio da izbaci loptu u korner. Isti igrač je u 86. minutu šutirao nakon odlične akcije Krulanovića i Peličića ali je lopta završila iznad prečke gola domaćih.

U posljednjem minutu regularnog toka Rusek je udarcem sa 13 metara krunisao kontranapad svog tima i postavio konačan rezultat susreta.

Prvim poluvremenom utakmice možemo biti u potpunosti zadovoljni. Odlično smo stajali na terenu, neutralisali na pravi način odličnu selekciju Češke ali nam je nedostajala bolja transformacija po osvojenoj lopti da utisak bude kompletan. U nastavku je do izražaja došla bolja fiziča priprema protivnika, koju su iskoristili da dođu do prednosti od dva gola. Nakon što smo smanjili zaostatak preuzeli smo inicijativu i pokušali da dođemo do izjednačenja. To je ostavilo prosotra protivniku, tako da su uspjeli da dođu do trećeg pogotka u posljednjem minutu što je na kraju pokvarilo utisak. Međutim, ako uzmemo u obzir i činjenicu da smo u ova dva meča nastupili bez Carevića, Drinčića, Lekovića i igrača Mladosti koji su imali klupskih obaveza, onda se realno i nije moglo više protiv odlične selekcije Češke, rekao je selektor Miljenović.

Češka – Crna Gora 3:1