U17: Francuzi prekoretom do pobjede

0

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je na otvaranju turnira preliminarne runde kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo za kadete. Izabranici Borisa Miličkovića poraženi su od prvog favorita turnira, selekcije Francuske, rezultatom 2:1

U drugom meču grupe selekcija Slovenija bila je ubjedljiva protiv Estonije – meč je završen rezultatom 4:1 u korist domaćina turnira.

Obilne padavine u Kranju i loše stanje terena sa prirodnom travom uslovile su promjenu mjesta odigravanja duela Francuske i Crne Gore pa je meč odigran na terenu sa vještačkom podlogom.

„Sokoli“ su pružili odličnu igru u duelu sa favorizovanim protivnikom, u prvom dijelu sustreta imali priliku da dođu do prednosti preko Krstovića, ali se na odmor otišlo bez pogodaka.

Već nakon tri minuta igre u nastavku susreta „sokoli“ su došli do prednosti – odlično dodavanje Krstovića ispratio je Pešukić koji je udarcem sa desetak metara pogodio suprotan ugao gola „trikolora“.

Francuzi su odgovorili zahvaljujući individualnom kvalitetu Adlija koji je uspio da dva puta nakon solo prodora uspio da pogodi mrežu našeg gola. U 49. minutu susreta vezista „trikolora“ udarcem sa ivice kaznenog prostora matirao je Vujovića i donio izjednačenje svom timu.

Francuzi su do potpunog preokreta došli u 60. minutu zahvaljujući preciznom udarcu Adlija sa 20. metara.

– Odigrali smo odličnu utakmicu i pružili dobar otpor jakoj selekciji Francuske. Imali smo u prvom dijelu jednu priliku, u drugom još dvije, ali smo uspjeli samo jednom da zatresemo mrežu protivnika. Francuzi su na drugoj strani imali prilika ali su do pogodaka došli nakon solo akcija. Kod drugog potogka protivnika možda smo mogli bolje reagovati, ranijim izlaskom u blok… Momci su pružili dobru igru, imali pravi pristup, do pogotka došli nakon lijepe akcije i šteta je što nismo osvojili makar bod na današnjem susretu, rekao je selektor Miličković.

U narednom kolu, koje se igra 22. oktobra, naša selekcija sastaje se sa Slovenijom. Početak meča zakazan je za 15.00 časova.

Crna Gora – Francuska 1:2