Harakiri Kavašime nije preskupo koštao “samuraje” [VIDEO]

0

Japan – Senegal 2:2 (1:1)
Inui 34’, Honda 78’ – Mane 11’, Vage 71’

Mogli su i Japan i Senegal da pobijede u ovom meču i da tako, kolo prije kraja takmičenja u grupi H izbore nokaut fazu, ali je utakmica završena bez pobjednika 2:2 i sada imaju po četiri boda, pa će svoj cilj morati da ostvare u trećem kolu.

Senegal je dva puta vodio, ali su uporni “samuraji” uspijevali da izjednače i čak da dođu u priliku da osvoje cio plijen. Čini se, ipak, da je remi najrealniji ishod ove zanimljive utakmice.

Nije se dogodilo mnogo toga zanimljivog u prvih desetak minuta, a onda je Senegal poveo. U 11. minutu šutirao je ka golu Jusuf Sabali, golman Japana Kavašima je katastrofalno intervenisao i odbio loptu pravo u nogu Sadija Manea, od koga se ona odbila u mrežu. As Liverpula, ni kriv ni dužan, doveo je svoju reprezentaciju u vođstvo.

Ismaila Sar je mogao da duplira prednost Afrikanaca u 23. minutu, ali se Kavašima djelimično iskupio za primljeni gol.

Japan je izjednačio preko odličnog Takašija Inuija, fudbalera Eibara. On je odlično pratio akciju Nagatoma i plasirao loptu iza leđa N’Dijaea u 34. minutu.

Do poluvremena sjajnu šansu imao je Nijang, a Kavašima je još jednom bio na visini zadatka.

Uzbudljivo je bilo i drugo poluvrijeme. Šanse su se ređale na obije strane, ali dosta čekalo na novi gol. Šutirali su Nijang i Papa Ndijae, ali su oba udarca otišla preko prečke. Japan je mogao do kompletnog preokreta u 64. minutu, ponovo je u glavnoj ulozi bio Inui, sve je dobro uradio, šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je prečka spasila golmana Senegala.

Ubrzo je uslijedila kazna za taj promašaj. Nijang je sve uradio kako treba, poslao loptu na drugu stativu, gdje je u punom trku bio lijevi bek Vage i poslao je u mrežu Japana, novo vođstvo Senegala u 71. minutu.

Naravno da Japanci nisu neko ko će se predati. Krenuli su po novo poravnanje, a prvu priliku nije realizovao Osako, čiji su udarac izblokirali defanzivci Senegala.

To što nije uspio Osako u 75. minutu, uradio je iskusni Honda tri minuta kasnije. Odbrana Senegala bila je smušena, lopta je doturena do Honde, kome nije bilo teško da pogodi nebranjenu mrežu, 2:2.

Imale su obije selekcije još po jednu odličnu priliku do kraja meča, mogli su do pobjede i Japan i Senegal, a samim tim i do plasmana u osminu finala, ovako moraju da se zadovolje bodom, koji im ostavlja lijepe šanse da se nađu među najboljih 16 svetskih reprezentacija.