Hening igrao sam protiv Šalkea, berićetno popodne za goste u Bundesligi

0

U očekivanju “Der Klasikera“, odigrano je četiri utakmice u 11. kolu Bundeslige.

Osim u Paderbornu, gledaoci su uživali u golovima, posebno u finišu mečeva. Baš u Paderbornu odigrana je utakmica koja ne nosi tri, nego šest bodova, pošto su rivali bili direktni konkurenti u borbi za opstanak. Mnogo zadovoljniji posle meča bili su gosti iz Augzburga, koji su slavili golom Maksa iz slobodnog udarca u 41. minutu. Prethodno, na početku susreta, domaći nisu iskoristili jedanaesterac.

Šalke je tri puta vodio protiv Fortune, ali je tim iz Dizeldorfa tri puta izjednačio i osvojio veliki bod, prvi na stani još od prvog kola i trijumfa u Bremenu. Kaliđuri, Kabak i Serdar, bili su strelci za “kraljevsko plave“, a sva tri puta strelac za Fortunu bio je iskusni Ruven Henings, koji je stigao do 11 golova u prvenstvu. Matija Nastasić je ostao na klupi Šalkea. U još jednom derbiju začelja Union Berlin je slavio na gostovanju u Majncu i sada je već na 11. mestu. Posle trijumfa u gradskom derbiju, Berlinci su slavili protiv starosedeoca u Bundesligi, a jedno što je Majnc uspeo, to je da ublaži poraz, pošto su gosti vodili sa 3:0 posle pedesetak minuta igre. Za goste je igrao Neven Subotić.

Očekivao se neizvjesniji duel u Berlinu između Herte i Lajpciga. Ipak, “bikovi“ su potvrdili sjajnu formu i lako odnijeli bodove iz prestonice. Herta, za koju nije igrao Marko Grujić, povela je posle snažnog udarca Mitelštada, ali su do poluvremena gosti preokrenuli. Prvo Verner sa bele tačke, pa onda i Sabicer u nadoknadi, pogađali su za Lajpcig. U samom finišu videli smo još tri gola, dva u mreži domaćina i jedan za Hertu.

Šalke – Fortuna 3:3(1:0)