I to se desilo: Crna Gora izgubila od Luksemburga

0

Omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je od vršnjaka iz Luksemburga rezultatom 3:2 u prvom prijateljskom meču koji je odigran u Berbunu.

Izabranici Milorada Pekovića odigrali su dobo prvo poluvrijeme, otišli na odmor sa golom prednosti, da bi u nastavku domaćin u potpunosti preokrenuo rezultat.

Slabo smo ušli u utakmicu, protivnik je bio dosta agresivniji i uglavnom je imao loptu u svom posjedu. Ipak, kasnije smo zaigrali dobro, uspjeli da postignemo dva gola, imali i nekoliko šansi. Međutim, pravili smo i individualne greške i tako smo i primili gol u posljednjim trenucima utakmice. Osjetio se umor kod igrača, ali to nije opravdanje za ovaj poraz, kazao je selektor Peković.

Isti rivali odigraće u četvrtak revanš meč.

Luksemburg – Crna Gora 2:3

Stadion Rener, Berbunu.

1:0
 – Nunjo Vilar 21′, 1:1 – Anto Babić 24′, 1:2 – Nikola Stanišić 28′, 2:2 – Janik Šhaus 61′, 3:2 – Nunjo Vilar (p) 90′

Luksemburg: Kips, Teles (od 65. Bernardi), Sakras, Korać, Danziko (od 83. Osmanović), Kuete (od 50. Semedo), Lohei, Olsen (od 71. Jonatans), Hansen, Vilar,  Šhaus.
Selektor: Manuel Kardoni.

Crna Gora: Vujović, Vlahović, Roganović, Brnović (od 64. Divanović), Babić, Perišić, Račić (od 68. Rašo), Rakonjac (od 87. Gluščević), Stanišić (od 34. Korać (od 75. Pupović )), Pavlićević, Ivančević.
Selektor: Milorad Peković.