Inter u Gelzenkirhenu kao na „Meaci“, Austrijanci popravili utisak protiv Junajteda [VIDEO]

0

U četvrtfinale Lige Evrope idu i Mančester Junajted i Inter.

Za „crvene đavole“ se to znalo još posle prvog meča u Lincu, odigranog pre skoro pet meseci. Tada je Junajted slavio sa 5:0 protiv LASK-a, pa je večeras samo morao zvanično da vizira kartu za četvrtfinale. Solskjer je odlučio da na teren pošalje kombinovani sastav, odmorio je nekolicinu prvotimaca koji će mu trebati za završnicu ovog takmičenja.

Golova u prvom poluvremenu nije bilo, a onda je fudbaler gostiju Vizinger postigao spektakularan pogodak u 55. minutu, koji svakako vredi videti, a verujemo da će to učiniti i golman Junajteda Romero. Samo dva minuta je trajala radost gostiju, a grešku odbrane iskoristio je Lingard i poravnao na 1:1. Pobedu domaćima doneo je Marsijal u 88. minutu posle dodavanja Huana Mate. Nemanja Matić je bio na klupi Junajteda. Naredni rival engleskog tima biće danski FC Kopenhagen, koji je bio uspešniji od novog turskog prvaka Istanbul Bašakšehira.

Među osam najboljih ekipa će i vicešampion Italije, Inter iz Milana. Njima je za plasman u četvrtfinale bio dovoljan samo jedan meč sa španskim predstavnikom Hetafeom. Prvi meč nije odigran zbog razbuktavanja epidemije u Italiji, pa je večeras odigrana utakmica na neutralom terenu, u nemačkom Gelzenkirhenu. Završnica ovog takmičenja takođe će biti odigrana u ovoj zemlji.

Na stadionu Šalkea Inter se dobro snašao i slavio je pobedu od 2:0, mada je sve moglo da bude drugačije da je Mata pogodio glavom u 2. minutu utakmice. Isti fudbaler imao je i narednu priliku, a onda je Lautaro Martinez dva puta ugrozio golmana španske ekipe. Inter je poveo golom Romelua Lukakua u 33. minutu. Korpulentni Belgijanac dobio je duel s rivalom i oštro tukao sa leve strane u suprotni ugao nemoćnog Sorije.

U nastavku je Inter imao dve, a Hetafe jednu šansu, pre nego što se dogodio ključni momenat na meču. Posle igranja rukom Dijega Godina u svom kaznenom prostoru, a što je jedva ustanovljeno i posredstvom VAR tehnologije, Hetafe je dobio penal u 75. minutu. Loptu je na belu tačku namestio Molina i promašio ceo gol. Kazna je usledila u 83. minutu, Kristijan Eriksen, koji je u igru ušao samo dva minuta ranije, postigao je drugi gol za Inter i uveo milanski tim u četvrtfinale, gde će ga čekati bolji iz dvomeča Leverkuzena i Rendžersa. Naš Nemanja Maksimović igrao je do 55. minuta za tim Hetafea.

Inter – Hetafe 2:0(1:0)