ISTORIJSKI I EPSKI MEČ: Argentina je šampion svijeta!

0

U istorijskom meču Argentina je poslije izvođenja penala pobijedila Francusku i došla do titule šampiona svijeta – 3:3 (4:2).

Potpuno neočekivano, i različito od svih prognoza fudbalskih stručanjaka, Argentina je otvoreno i napadački otvorila meč. Francuska kao da nije bila spremna za takav scenario i djelovali su potpuno izgubljeni na terenu.

Dominacija na svakom dijelu terena Argentincima se isplatila poslije 20 minuta kada je Di Marija sjajno obišao Dembelea i iznudio jedanesterac za svoju reprezentaciju.

Loptu je uzeo, ko drugi, nego Lionel Mesi i sigurno je izveo penal za 1:0.

Očekivalo se da će Francuska da se trgne, ali djelovali su jako loše na terenu i to su Argentinci iskoristili za sjajnu kontru u 35. minutu i golom Anhela Di Marije su poveli 2:0.

Dešan je odmah poslije gola regovao dvostrukom izmjenom kako bi razmrdao ekipu, ali i u drugom poluvremenu nisu davali znake života.

Ipak, u 78. minutu Otamendi pravi veliku grešku, i Francuska dolazi do penala. Mbape realizuje penal za 2:1.

To je potpuno promijenilo meč i Francuska kao da je bila druga ekipa. Samo 2 minuta kasnije poslije jedne duge lopte, Mbape sjajnim volejem poravnava za 2:2 i u sekundi meč je poprimio drugi tok.

Do kraja regularnog dijela Francuska je djelovala svježije. Imali su dvije odlične prilike, ali opet je Argentina imala šansu da sve završi prije produžetaka poslije šuta Mesija kada je Ljoris odlično odbranio.

Otišlo se u produžetke.

U prvih 15 minuta Francuzi su djelovali daleko svježije, ali Argentina je imala dvije kapitalne prilike i obije nije iskoristio Lautaro Martinez samo nekoliko minuta pošto je ušao u igru.

Ono što nije ušlo u prvom, ušlo je u drugom produžetku. Opet je Lautaro Martinez izašao ispred Lorisa, ponovo nije dao gol, ali od Lorisa se odbila lopta do Mesija koji prebacuje loptu preko gol linije za 3:2.

Na stadionu je nastao opšti delirijum i u posljednjih 10 minuta nas je očivao potpuni haos.

Igrači su bili preumorni, padali su sami po terenu, ali su se borili do posljednjeg daha za svaki pedalj terena.

U 117. minutu poslije kornera, novi šok za Argentinu i nada za Francusku. Marčinjak dosuđuje penal nakon igranja rukom Montijela i ponovo Mbape uzima loptu.

Bio je još sigurniji nego prvi put i bilo je 3:3 samo 3 minuta prije kraja drugog produžetka.

U 120. minutu poslije jedne kontre Francuska je imala priliku za potpuni preokret, ali je lopta otišla tik pored stative poslije centarušta Mbapea.

A onda u posljednjim sekundama produžetka dvije nevjerovatne šanse. Prvo Emilijano Martinez brani nevjerovatnu priliku Kolo Muaniju, a onda u kontra napadu Lautaro Martinez promašuje veliku priliku glavom kada šutira pored gola.

U penal seriji u drugoj i trećoj seriji Martinez brani penale Komanu, dok Čunameni šutira pored gola. Argentinci su bili sigurni. U četvrtoj Kolo Muani postiže gol za 3:2 u seriji, a onda je loptu imao Montijel koji je bio siguran i Argentina je šampion svijeta!