Izjava Obrena Sarića nakon meča sa Republikom Srpskom

0

Pionirska reprezentacija Crne Gore savladala je Republiku Srpsku 1:0, u prvom prijateljskom meču koji je odigran u Gacku.

Selektor Obren Sarić bio je zadovoljan izdanjem svojeg tima u drugom dijelu utakmice.

Ova utakmica je odigrana po veoma teškom terenu i bila je izuzetno zahtjevna. Protivnik se pokazao kao kvalitetna ekipa i u prvom poluvremenu je imao incijativu. Nisam zadovoljan kako smo djelovali u prvom dijelu igre, pa smo u pauzi napravili tri izmjene i promijenili sistem igre. U nastavku utakmice djelovali smo mnogo bolje, takitički bili izuzetno disciplinovani i odigrali smo pravi takmičarski meč. Na kraju utakmice napravili smo nekoliko dobrih akcija i iz jedne od njih došli do jedanaesterca, koji smo realizovali i radovali se pobjedi. Rezultat protiv Republike Srpske dobija na značaju jer je većina protivničkih igrača godinu dana starija od naših igrača. Drugo poluvrijeme treba da model igre, pristupa i odnosa prema reprezentativnom dresu, rekao je selektor Sarić.