Jovetić u nadoknadi vremena donio tri boda Crnoj Gori

0

Reprezentacija Crne Gore uspjela je da savlada Bugarsku 2-1 u meču punom neizvjesnosti i preokreta.

Prvo poluvrijeme utakmice proteklo je u znaku tenzije i nekoliko važnih trenutaka. Iako Crna Gora nije pružila najbolju igru, uspjeli smo da dođemo do prednosti u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Kapiten Stefаn Savić postigao je gol poslije gužve ispred gola Bugarske. Prethodno je čuvar mreže Bugarske odbranio udarac glavom Tomaševića, ali je Savić bio brži i efikasniji, donoseći vođstvo Crnoj Gori.

Drugo poluvrijeme donijelo je nekoliko ključnih trenutaka. U 58. minutu, Bugarska je imala priliku da izjednači iz penala, ali Milan Mijatović, golman Crne Gore, odbranio je udarac Despodova sa 11 metara. Međutim, Crna Gora je imala problema kada je Igor Vujačić dobio crveni karton zbog faula na Delevu, što je rezultiralo penalom za Bugarsku.

U 79. minutu, Bugarska je ipak uspjela da izjednači nakon što je Preslav Borukov iskoristio odbijenu loptu i poslao je glavom u mrežu Mijatovića.

Ipak, uz mnogo uzbuđenja u finišu meča, Crna Gora je uspjela da dođe do ključne pobjede. U 90+7. minutu, Stevan Jovetić je postStevan Jovetić centaršuta Dritona Camaja, čime je donio tri boda svojoj ekipi.

Utakmica između Crne Gore i Bugarske bila je ispunjena uzbuđenjem i preokretima. Iako su se suočavali sa teškim trenucima, “sokoli” su uspjeli da osvoje tri važna boda pred svojom publikom. Golovi Stefana Savića i Stevana Jovetića donijeli su tri velika boda. Crna Gora sada ima šansu da se vrati u trku za plasman na EURO.