Kadeti se opustili na kraju kvalifikacija

0

Kadetska reprezentacija Crne Gore remijem sa Andorom (1:1) završila je nastup u preliminarnoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

,,Sokoli” su pobjedama u prva dva kola, nad Poljskom i Austrijom, napravili veliki uspjeh i obezbijedili nastup u elitnoj rundi kvalifikacija, tako da današnji duel sa autsajderom grupe i nije imao rezultatski značaj.

Selektor Goran Perišić izveo je kombinovani sastav, koji je ipak stvorio nekoliko šansi za gol. Pavle Pićurić je bio u prilici nakon desetak minuta igre, Vasilije Adžić pogodio je stativu u 38. minutu, ubrzo imao još jedan opasan pokušaj, dok je u 68. golman Andore spriječio pogodak Danila Vukanića.

Finiš utakmice donio je još uzbuđenja. Đerard Sunje je u 83. minutu savladao Stefana Nenezića, ali je u sedmom minutu sudijske nadoknade senzaciju spriječio Stefan Đukanović poslije asistencije Marka Tadića.

– Danas smo svjesno dali šansu igračima sa manjom minutažom, da još jednom vidimo na koga od njih možemo računati za elitnu rundu. Neki od njih je nijesu iskoristili i to je za brigu. Ali, da nam je neko prije turnira ponudio ovakav scenario, objeručke bismo ga prihvatili, jer je šansu dobilo svih 20 igrača, a bitno je i to što se, pored ostvarenog cilja i osvajanja prvog mjesta, svi sa ovog turnira vraćaju zdravi u svoje klubove, kazao je selektor Perišić.

Crna Gora je nastup u grupi 5 završila na prvom mjestu, sa sedam bodova. Drugo mjesto osvojila je Poljska sa šest bodova, ispred Austrije i Andore.

ANDORA – CRNA GORA 1:1