KUP: Poznati polufinalisti

0

Borbu za trofej Kupa Crne Gore nastaviće fudbaleri Dečića, Sutjeske, Arsenala i Iskre.

Dečić je u duelu odigranom na Trening kampu FSCG bio bolji od Podgorice – 2:0. Nakon nešto više od tri minuta igre Tuzani su stigli do vođstva, koje su čuvali do finiša meča, kada su je udvostručili. Strijelac je bio Boris Cmiljanić u trećem minutu sudijske nadoknade.

Istim rezultaom Sutjeska je slavila protiv Rudara u Pljevljima. Holanđanin Tajron Konrad izborio je i pogodio iz jedanaesterca u petom minutu meča. To je olakšalo posao gostima, koji su kontrolisali dešavanja na terenu. Konačan rezultat postavio je mladi Lazar Žižić u posljednjim trenucima utakmice.

Arsenal i Jedinstvo nijesu uspjeli da u regularnom toku meča pogode u metu, pa je duel u Tivtu odlučen poslije izvođenja jedanaesteraca. Bolji u tom segmentu bio je Arsenal – 5:3.

I duel u Danilovgradu odlučen je poslije penal ruleta. Nakon isteka regularnog toka bilo je 1:1, da bi prolazak dalje izborio domaćin rezultatom 5:3. Aleksandar Vujačić pogodio je u 33. minutu za vođstvo Mornara, da bi otprilike pola sata kasnije Damir Kojašević poravnao i postavio konačan rezultat.