KUP: Romantičarima trofej!

0

Fudbaleri Mladosti novi su osvajači Kupa Crne Gore.

Izabranici Aleksandra Miljenovića su u finalnom meču odigranom na stadionu “pod Goricom” porazili Igalo sa 2:0.

Igaljani su se u prvom dijelu meča dobro držali i na odmor se otišlo sa 0:0. U 6. minutu je sjajno šutirao Pavićević sa oko 30-tak metara, ali je Ljuljanović uspio da uhvati loptu. U 15. minutu susreta ponovo je Igalo zaprijetilo. Ovog puta sa nekih dvadesetak metara je šutirao Kopitović, ali je ponovo Ljuljanović bio na visini zadatka.

U 23. minutu Mladost je zaprijetila preko Ćetkovića, ali je dobro intervenisao Bjelica.  U finišu meča ponovo je Ćetković zaprijetio, lopta je otišla preko gola, pa se na pauzu otišlo sa 0:0.

Sastav sa Starog aerodroma je u nastavku krenuo agresivnije i već  u 54. minutu su došli do prednosti strijelac je bio Adrović.

Samo tri minuta kasnije ponovo je Adrović bio u centru pažnje. Nakon proigravanja od strane Petrovića, sjajni napadač je po drugi put zatresao mrežu nemoćnog Bjelice, i postavio je, ispostavilo se konačan rezultat.

Timu Mladosti je ovo drugi trofej Kupa u istoriji kluba.

MLADOST-IGALO 2:0

Stadion: “pod Goricom”