KVALIFIKACIJE ZA EP: Francuzi i Englezi sigurni, Ukrajina slavila nakon preokreta

0

Danas su se susretima trećeg kola nastavile kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2024.

Vicešampion svijeta Francuska je sa 3:0 bio ubjedljiv protiv Gibraltara. Žiru i Mbape su bili strijelci u prvom poluvremenu.

U drugom dijelu su protivnici postigli autogol i potvrdili pobjedu Trikolora i maksimalan učinak.

Grčka je u toj grupi B pobijedila sa 2:1 Irsku.

Engleska je sa 4:0 pobijedila Maltu u C grupi. Počelo je autogolom u 8. minutu. Britanci su do poluvremena imali 3:0 golovima Arnolda i Kejna.

Vilson je iz penala potvrdio pobjedu za takođe maksimalan učinak kao i Francuzi.

Ukrajina je uspjela da u istoj grupi sa 3:2 pobijedi Sjevernu Makedoniju. Protivnik je na svom stadionu imao vođstvo od 2:0 preko Bardija i Elmasa.

U drugom dijelu su Ukrajinci u razmaku od pet minuta izjednačili. Pobjedu su ostvarili u 83. minutu preko Cigankova, 10 minuta prije isključenja Muslijua.

Jermenija je iznenadila i sa 4:2 pobijedila Vels u gostima u grupi D. Velšani su poveli u 10. minutu preko Danijela Džejmsa. Jermeni su preokrenuli do poluvremena na 2:1.

Ranos je povisio na 3:1, a Vilson donio nadu Velsu. Međutim, pobjedu je u 75. minutu potvrdio Zelarajan uz kasnije isključenje Kifera Mura.