PRVI PORAZ: Finci rutinski protiv Slovenije

0

Fudbaleri Finske pobijedili su Sloveniju na domaćem terenu rezultatom 2:0 u trećem kolu kvalifikacija G grupe za Evropsko prvenstvo 2024. Nakon sporog starta, sada su ostvarili dva uzastopna trijumfa.

Domaćini su bili dominantni u početnoj fazi utakmice. U 13. minuti, fudbaler Venecije Joel Pohjanpalo dovodi ih u vođstvo.

Slovenija je kasnije preuzela kontrolu nad posjedom lopte i imala veći broj udaraca, ali samo jednom je uspjela uputiti udarac u okvir gola. Finci su bili polovični u tom segmentu, ali su otišli na odmor s prednošću.

Finci su povećali svoju prednost u 64. minuti. Teemu Pukki je ponovno asistirao, a strijelac je bio Antman.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Slovenija i Finska sada imaju po dvije pobjede i jedan poraz. U istoj grupi, Danska će ugostiti Sjevernu Irsku s početkom u 20:45 sati.