La liga: Sosijedad ostaje lider, upisali novi trijumf!

0

Fudbaleri Real Sosijedada savladali su ekipu Selte u gostima rezultatom 0:2, u okviru 11. kola španske La lige.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a najbolju šansu imala je Selta preko Sančeza. Ipak, njegov udarac odbranio je golman gostiju.

Sosijedadu je vođstvo u 55. minutu doneo Isak, koji je pokupio odbijenu loptu i zatresao mrežu. U 77. minutu domaći su postigli gol, ali on nije priznat zbog ofsajd pozicije. Samo tri minuta kasnije, Sosijedad je postigao još jedan pogodak, a strelac je bio Elustondo. Turientes je poslao sjajan centaršut iz kornera, a on bio najviši u skoku i potvrdio pobedu i lidersko mesto za Sosijedad.

Nakon ovog kola, Real Sosijedad je prvi i ima 24 boda, tri više od Real Madrida, ali i utakmcu više. Selta je na 15. mestu sa 10 osvojenih bodova.