Lajpcig se ,,posjekao” na makazice Vicela, Majnc minimalcem srušio Štutgart

0

Odigrane su posljednje dvije utakmice prvog kola njemačke Bundeslige i u obije su pobjede odnijeli domaćini.

Prvi meč današnjeg programa odigran je u Majncu, a domaćin je minimalnim rezultatom uspio da savlada Štutgart. Gosti su bili nešto opasniji rival, prijetili su preko Marija Gomeza u nekoliko navrata, ali nisu uspjeli da iskoriste svoje šanse. S druge strane, Majnc je u tome uspio. Nakon što je Robinu Keisonu poništen pogodak zbog ofsajda u 72. minutu, Šveđanin je četiri minuta kasnije proigrao Entonija Udžaha koji bez većih problema postavlja, ispostaviće se, konačnih, 1:0.

U derbiju kola, Dortmund je dočekao Red bul Lajpcig na prepunom ,,Signal Iduna parku”. Nije dobro počelo po ,,milionere” pošto je Žan-Kevin Ogistan već u prvom minutu donio prednost Lajpcigu. Dvadeset minuta kasnije Mahmud Daud je sjajno reagovao i glavom prevario Pitera Gulašija za izjednačenje. Do kraja poluvremena, Dortmund je potpuno preokrenuo rezultat. Prvo je u 40. minutu Sabicer bio strijelac autogola, da bi se u 43. minutu Aksel Vicel na maestralan način predstavio domaćoj publici i makazicama, iz neposredne blizine, povećao prednost svoje ekipe.

Lajpcig je napadao u drugom poluvremenu, imali su nekoliko izglednih prilika, ali Dortmund je strpljivo čekao i to im se isplatilo. U nadoknadi vremena upisao se i Marko Rojs za konačnih: Borusija Dortmund – Lajpcig 4:1.