Liga Evrope: Učinak crnogorskih internacionalaca

0

Odigrani su prvi mečevi 2.kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Evo kakve su partije pružili naši internacionalci.

Dinamo Minsk (Bjelorusija) – St.Patriks (R.Irska) 1:1 / Luka Rotković je za domaći tim odigrao posljednjih 20 minuta. Dinamo mora juriti pobjedu u Irskoj kako bi prošao dalje.

Vojvodina (Srbija) – Konahs (Vels) 1:0 / Marko Kordić nije imao većih iskušenja u meču sa velškim predstavnikom.

Partizan (Srbija) – Zaglebje (Poljska) 0:0 / Marko Janković zamijenjen u 83.minutu u remiju sa Poljacima.

Slovan (Slovačka) – Jelgava (Letonija) 0:0 / Vukan Savićević zamijenjen u sudijskoj nadokandi. Slovan nije uspio da slomi bedem Letonaca.

MTK (Mađarska) – Gabala (Azerbejdžan) 1:2 / Darko Nikač iz igre izašao u 65.minutu. Tim iz Budimpešte neočekivano poražen kod kuće.

Videoton (Mađarska) – Čukarički (Srbija) 2:0 / Asmir Kajević zamijenjen na poluvremenu; Dušan Lagator igrao svih 90 minuta; Staniša Mandić zamijenjen u 56.minutu. Beogradski tim očekuje težak posao u revanš meču.

Kliftonvil (S.Irska)  – AEK Larnaka (Kipar) 2:3 / Vladimir Boljević odigrao posljhednjih 10 minuta na gostovanju u Sjevernoj Irskoj. Kiprani slavili nakon što su gubili sa 2:0.