LE: Poraz Budućnosti

0
Fudbaleri Genka pobijedili su Budućnost 2:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Izabranici Mikija Vukotića odigrali su odlično prvo poluvrijeme, međutim na kraju nijesu stigli do povoljnog rezultata u Belgiji. Plavo-bijeli su u prvom dijelu meča bili potpuno ravnopravan rival, a na kraju je prvih 45 minuta prelomio pogodak Kebana iz penala koji je skrivio Raičković.

Plavo-bijeli su imali više pokušaja u prvom dijelu od rivala, a Pejaković je u najboljoj prilici uzdrmao stativu.

Podgoričani su u drugom dijelu malo i fizički pali, Belgijanci podigli nivo i odigrali su mnogo bolje. Imali su nekoliko vrlo ozbiljnih situacija, a dva puta pogađali su okvir gola odličnog Dragojevića, a mrežu je zatresao Samata na asistenciju Bejlija u 79. minutu.

To je bio konačan rezultat, pa je Genk napravio veliki korak ka trećem kolu. Budućnost nije razočarala, naprotiv, odigrala je solidno protiv velikog favorita, na momente i ofanzivno što nije odlika naših ekipa u Evropi.