Liga Evrope: Učinak crnogorskih internacionalaca

0

Juče su igrane revanš utakmice 1.kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Crnogorski internacionalcu su imali zapažen učinak i većinu ćemo gledati i u drugom kolu kvalifikacija.

Ordabaši (Kazahstan) – Čukarički (Srbija) 3:3 / Sva tri gola za Čukarički postigli su crnogorski internacionalci. Staniša Mandić je pogodio dva puta, a Asmir Kajević jednom. Cio meč za “Čuku” je odigrao Lagator, dok je za Kazahstance od 46. minuta bez zapaženije uloge igrao Kasalica. Čukarički ide u narednu rundu jer je u prvom meču slavio 3:0.

MTK (Mađarska) – Aktobe (Kazahstan) 2:0 / Darko Nikač je postigao vodeći gol za tim iz Budimpešte koji je ukupnim rezultatom 3:1 prošao u narednu rundu. Nikač je zamijenjen u 83.minutu.

Radnik (BiH) – Beroe (Bugarska) 0:2 / Milan Obradović je igrao svih 90 minuta, a tim iz Bjeljine porazom na svom terenu okončao debitantski nastup na evro sceni. Prvi meč: 0:0.

Spartaks (Letonija) – Dinamo Minsk (Bjelorusija)0:2 / Naš internacionalac Luka Rotković je u ovom meču u igru ušao u sudijskoj nadoknadi. Dinamo je bez većih problema prošao u drugo kolo.

Nefči (Azerbejdžan) – Balzan (Malta) 1:2 / Bojan Kaljević za 90 minuta igre u Bakuu nije uspio da pomogne svom timu da napravi senzaciju. Balzan je slavio, ali zbog poraza na svom terenu 0:2 je ispao iz dalejg takmičenja.

Vojvodina (Srbija) – Bokelj (Crna Gora) 5:0 / Marko Kordić na golu Vojvodine nije imao previše posla u ubjedljivom trijumfu nad našim Bokeljom.

Folgore (San Marino) – AEK Larnaka (Kipar) 1:3 / Reprezentativac Vladimir Boljević se uspješno oporavio nakon operacije slijepog crijeva i na gostovanju Folgoreu odigrao je poslejdnjih 15 minuta. Kiprani su bez velikih napora došli do drugog kola.