LIGA NACIJE: Mbape doneo titulu Francuskoj

0

Fudbalska reprezentacija Francuske osvajač je Lige nacija pošto je u finalu posle preokreta pobedila Španiju sa 2:1.

Veoma slab fudbal se igrao u prvom poluvremenu, bez prilika da se ugrozi gol protivnika. Španci su imali posed, ali su bili bezopasni.U drugom poluvremenu, sasvim druga situacija. Sjajan fudbal krenuo je u 63.minutu, kada je Teo Ernandes pogodio prečku. Nekoliko trenutaka kasnije, poveli su Španci pogotkom Mikela Ojerzabala.

Radost Španaca trajala kratko,samo jedan minut. Fantastičan udarac Karima Benzeme doneo je poravnanje, golman je bio nemoćan.

Prštalo je na sve strane, igrao se sjajan fudbal, ljubitelji fudbala su uživali u ovoj fudbalskoj predstavi. Stvarala se prilike na ove strane, Glavom je probao Pogba ali je Simon odbranio. Potom je Mbape pokušao da lobuje španskog golmana, zatim je Rodri pucao glavom pored stative, gol je visio u vazduhu.

Jedan od najboljih fudbalera današnjice Mbape, se otvorio na pas Ernandeza, izašao sam na golmana, uradio biiciklicušutirao i doneo prednost svojoj reprezentaciji.Imao je Ojarzabal najbolju šansu za izjednačenje u 88. minutu, ali je sjajno odbranio junak Francsuke Loris.