LIGA ŠAMPIONA: Bajern uništio Barselonu sa osam golova

0

Bajern iz Minhena je treći polufinalista Lige šampiona pošto je u savladao Barselonu sa

Krenuli su bavarci od starta silovito pošto su već u 4.minutu postigli pogodak preko Tomasa Milera.

Ubrzo je Barselona poravnala rezultat pošto je David Alaba postigao nevjerovatan autogol. Ipak, to nije poremetilo Bavarce koji su samo upalili motore na najvišu brzinu.

U periodu od 22. do 31. minuta postigli su čak tri pogotka – Perišić u 22, Gnabri u 28. i Miler u 31. minutu.

Možda bi sve bilo drugačije da je šut Mesija u 11.minutu završio u golu a ne na stativi, ali se na poluvreme otišlo sa nevjerovatnih 4:1 za Bavarce.

Početak drugog poluvremena krenuo je mirnije nego prvo poluvrijeme, ali u 57.minutu Suarez daje tračak nade Barseloni i smanjuje na 2:4.

Međutim, samo 6 minuta kasnije Alfonso Dejvis sjajnim driblingom ostavlja Sameda iza leđa i upošljava Kimika koj pogađa praznu mrežu za 5:2.

Poslije gola nije bilo velikih prilika. Bajern je kontrolisao igru, a onda u 82. minutu novi pogodak za Bavarce. Da ne prođe sve bez neizbježnog Levandovskog pobrinuo se Koutinjo koji je sjajno uposlio Poljaka koji je samo sproveo loptu u mrežu. Tako je Levandovski nastavio niz i postigao je gol na svakoj utakmici Lige šampiona ove sezone – 6:2.

Kako se krenulo sa centra Bajern je nastavio da uništava odbranu Barselone, i u strijelce se upisao i Filipe Koutinjo, igrač Barselone na pozajmici u Bajernu – 7:2

Isti igrač u 89.minutu postiže i osmi pogodak za svoju ekipu i tako u potpunosti kompletira katastrofu „blaugrane“.

Bajern će u polufinalu čekati boljeg iz meča Mančester Siti-Olimpik Lion.