“Lisice“ izjednačile rekordnu pobjedu u istoriji Premijer lige!

0

Sautempton – Lester 0:9 (0:5)
Čilvel 10′, Tilemans 17′, Perez 19′,39′,57′ Vardi 45′,58′,90+4′, Medison 85′

Ova decenija neće se u Lesteru pamtiti samo po senzacionalnoj tituli, već i po pobjedi u Sautemptonu u ovoj sezoni, najubjedljivijoj u istoriji ovog takmičenja!

Tačnije, “lisice“ su izjednačile rekord koji je držao Mančester Junajted pobjedom nad Ipsvičem iz 1995. godine, kada je na Old Trafordu bilo 9:0 za “đavole“, ali je Lester najubjedljivi gost.

Sve je u najjužnijom engleskoj luci bilo brzo gotovo. Prvo je Čilvel doveo goste u vođstvo u 10. minutu, da bi Bertran, dva minuta kasnije, dobio crveni karton zbog neopreznog starta. Bez njega domaći su igrali kao da imaju bar pet igrača manje. Već na poluvremenu je bilo 5:0 za goste, koji se nisu zaustavili ni u nastavku, mada je u Sautemptonu padala jaka kiša. “Sent Meris“ je bukvalno potopljen, a “svece“ je dokusurio Džejmi Vardi, realizovavši penal u posljednjim sekundama za konačnih 9:0. Ovaj fudbaler je tri puta pogađao mrežu domaćih, a isto je uradio i Ajozi Perez, ljetošnje pojačanje “lisica“. Po gol su pored Čilvela, postigli još Tilemans i Medison.

Lester je stigao do 20 bodova iz 10 utakmica, što je bolji učinak od onog kada su postali šampioni u sezoni 2015/16. Trenutno zauzimaju drugu poziciju, dok je Sautempton 18. sa 8 osvojenih bodova.