Liverpul može da sprema šampanjac, Sitiju malo jedan Aguero

0

Na sedam današnjih utakmica Premijer lige viđeno je pet remija i po jedna pobjeda domaćina i gostiju.

Utakmica između Votforda i Totenhema otvorila je subotnji program, a završena je bez pobjednika i bez golova, što ekipu Žozea Murinja dodatno udaljava od cilja, plasmana u Ligu šampiona. „Stršljenovi“ su bili bliži pobjedi, ali Troj Dini nije realizovao jedanaesterac u drugom poluvremenu.

Bez pobede je ponovo ostao i Arsenal, pa su i „tobdžije“ miljama daleko od povratka u evropsku elitu. Arsenal je igrao bez suspendovanog Obamejanga, a Gabonca je odmijenio mladi Brazilac Martineli, koji je doveo domaćina u vođstvo u posljednjem minutu prvog dela. Izjednačenje Šefildu doneo je Flek u 83. minutu.

Najuzbudljivije je bilo u Sautemptonu i Mančesteru. „Sveci“ su vodili 2:0 poslije prvih 45 minuta protiv Vulverhemptona, ali je u nastavku uslijedio veliki preokret, pa su „vukovi“ došli do pobjede od 3:2. Tvorci preokreta bili su Neto i Himenez koji je bio dvostruki strelac.

Mančester Siti je, čini se, ostao i bez one tanke nade da može odbraniti naslov. Palas je dugo vodio na „Etihadu“ golom Tosuna posle kornera, ali je Serhio Aguero sa dva gola, u 82 i 87. minutu, kreirao preokret i dodatno se popravio na vječnoj listi najboljih strijelaca u Premijer ligi. Ipak, boda je otišao u London, a to je „zasluga“ Fernandinja koji je nespretno zatresao sopstvenu mrežu u 90. minutu.

Arsenal – Šefild Junajted 1:1(1:0)