LŠ: Bajern deklasirao Zvezdu, veliki preokret Totenhema

0

Posle prve polovine utakmica 5. kola Lige šampiona poznato je šest učesnika nokaut faze.

Iz A grupe među 16 najboljih plasirali su se Pari Sen Žermen i Real iz Madrida. Upravo ove dvije ekipe igrale su na Santjago Bernabeu, a meč je završen bez pobjednika 2:2. Bila je to odlična utakmica u kojoj je moglo biti mnogo više golova, a obilježila ju je i jedna bizarna situacija u prvom poluvremenu kada je pokazan crveni karton za Kurtou, gledao se snimak da li je penal za PSŽ, a na kraju je dosuđen prekršaj za Real na sredini terena, a ove dvije odluke su poništene. I to je VAR tehnologija.

Benzema je dobro pratio akciju u 18. minutu i loptu odbijenu od stative, poslao u mrežu Parižana. Sve do 79. minuta to je bio aktuelni rezultat, a onda je isti fudbaler, ovog puta glavom, savladao bivšeg golmana Reala Kelora Navasa. Činilo se da će se Madriđani revanširati za poraz iz prvog kola, ali je veliku grešku Varana iskoristio Mbape, samo dva minuta kasnije, i smanjio na 2:1. Igralo se još dva minuta, pa je na semaforu pisalo 2:2. Sarabija je bio na pravom mjestu i pogodio pod prečku Kurtoe. Mogli su i jedni i drugi do trijumfa u finišu. Prvo je Mbape promašio šansu, a onda je Bejl pogodio stativu iz slobodnog udarca u posljednjim trenucima.

Totenhem se pridružio Bajernu u osmini finala. „Pjevci“ su imali minus od dva gola na svom terenu protiv Olimpijakosa i u tom trenutku im je visio i plasman u narednu fazu. Velika greška Tunižanina Merije omogućila je Dele Aliju da smanji u nadoknadi prvog dijela, a Hari Kejn je u petom minutu nastavka poravnao na 2:2. Više nije bilo problema za Murinjovu četu, Serž Orije i još jednom Hari Kejn, pogađali su mrežu Pirejaca za konačnih 4:2. O trećem mjestu u B grupi odlučiće duel Olimpijakosa i Crvene zvezde, a srpskom šampionu odgovara i remi u tom meču.

Posle šokantnog remija sa Šahtjorom u Maksimiru, Dinamo je izgubio volju da se bori za prolaz u nokaut fazu. “Modri“ su večeras lako izgubili u Milanu od Atalante 2:0, a pobjeda tima iz Bergama mogla je biti i ubjedljivija. Plasman u osminu finala obezbijedio je Mančester Siti koji je remizirao sa Šahtjorom na Etihadu, a najbliži drugom mjestu su Ukrajinci. Biće zanimljivo u posljednjem kolu, Šahtjor ima 6, Dinamo 5, a Atalanta 4 boda.

U derbiju D grupe Juventus je fantastičnim golom Paola Dibale u nadokandi prvog dijela pobijedio Atletiko iz Madrida i obezbijedio prvo mjesto u grupi. “Jorgandžije“ imaju meč loptu protiv Lokomotive na Vanda Metropolitanu u posljednjem kolu, pobjeda ih vodi među 16 najboljih. Treba reći da je Mauricio Sari vratio u tim Kristijana Ronalda, poslije nesporazuma i propuštenog meča sa Atalantom.

Crvena zvezda je doživjela novi debakl pred svojim navijačima u Ligi šampiona. U 5. kolu elitnog takmičenja Bajern je demonstrirao silu na stadionu „Rajko Mitić“, napunio mrežu crveno-bijelih sa šest golova, a mogao je da postigne još toliko…

I pored sramnog izdanja, crveno-bijeli ostaju u trci za proljeće u Evropi, pošto je Olimpijakos poražen u Londonu od Totenhema, iako je vodio sa 2:0.