LŠ: Efikasno veče, het-trik Levandovskog

0

Mančester Junajted i Atalanta remizirali su u Bergamu, gde je bilo 2-2.

Već u 6. minutu utakmice MekTomini je uputio šut, kada je lopta zakačila defanzivca Atalante Palomina i prevarila golmana Musoa, ali se ipak samo odbila od stative. Kazna je usledila u 12. minutu, kada je Josip Iličić pogodio mrežu gola mančesterskog kluba, nakon loše reakcije De Hee.

Kada se činilo da će fudbaleri tima iz Bergama otići na odmor sa prednošću, usledila je sjajna akcija fudbalera Mančester junajteda, kada je Ronaldo samo zadao završni udarac nakon povratne lopte Fernandeša.

Duvan Zapata se odlično snašao u 56. minutu i iskoristio nešto lošiju reakciju Bailija, kada je ponovo doneo prednost Atalanti.

Međutim, kada su navijači domaćih već počeli da slave, Ronaldo novim golom, posle sjajnog voleja donosi izjednačenje.

Juventus je na svom terenu bio bolji od ruskog Zenita rezultatom 4-2.

U 9. minutu Paolo Dibala je odlično prošao pored dva protivnička igrača i šutirao, ali je pogodio stativu. Ipak, nedugo potom doveo je svoj tim u prednost, nakon što je iskoristio odbijenu loptu koja je došla do njega. Zenit je izjednačio u 26. minutu, kada je Bonući, želeći da preseče pas, postigao autogol.

Dibala je bio precizan i iz penala u 58. minutu, koji je dosuđen zbog faula Klaudinja. Federiko Kjeza je posle solo prodora povisio na 3-1 za torinski klub.

Dibala je bio i asistent u 82. minutu, kada je strelac bio Alvaro Morata. Azmun je u nadoknadi vremena, na asistenciju Djube smanjio na 4-2.

Sevilja je razočarala svoje navijače, izgubivši na Ramon Sančez Pishuan stadionu od Lila sa 2-1.

Fudbaleri španskog kluba poveli su u 16. minutu golom Okamposa. On je samo bio na pravom mestu, nakon odbrane golmana francuske ekipe Grbića, čemu je prethodio šut Rafe Mira.

Lil je izjednačio u poslednjim minutima prvog poluvremena, kada je sa bele tačke siguran bio Džonatan David.

Francuski tim je potpuni preokret napravio u 51. minutu, kada je loptu koja se odbila od stative u gol sproveo Džonatan Ikone.

Bajern je u efikasnoj utakmici na Alijanc areni savladao Benfiku sa ubedljivih 5-2.

Fudbaleri minhenskog tima poveli su u 26. minutu golom Roberta Levandovskog. On se našao na pravom mestu i postigao gol glavom iz velike blizine. Već 6 minuta kasnije bilo je 2-0. Levandovski je nakon odlične lopte koju je dobio u šesnaestercu, dobro uočio Gnabrija i dodao mu loptu, koju je ovaj petom prosledio u gol.

Isti igrač je propustio lepu priliku da dodatno uveća prednost svog tima i postigne drugi gol na utakmici, kada je loše šutirao sa pet metara, a kazna je usledila odmah potom, kada je Morato iskoristio precizan centaršut i snažnim udarcem glavom smanjio zaostatak.

Posle igranja rukom Lukasa Verisima u svom šesnaestercu, dosuđen je penal za domaće, koji međutim Levandovski nije iskoristio. Pokušao je da iznenadi golmana gostiju Vlahodimosa, šutirajući nisko i po sredini gola, ali Grk nije naseo.

Liroj Sane je u 49. minutu povisio na 3-1. On je, nakon što mu je Dejvis glavom ostavio loptu u šesnaestercu, sjajno odmerio putanju i namestio se na udarac od kog nije bilo odbrane.

Za 4-1 bio je još jednom precizan Levandovski, kog je Sane dobro video tokom kontre koju je poveo.

Ipak, portugalski predstavnik nije posustajao. Darvin Nunjez se, nakon precizne lopte, našao pred golom domaćih, a situaciju je iskoristio tako što je dao gol kroz noge Manuelu Nojeru.

U 84. minutu Levandovski je iskoristio hiruški preciznu loptu Nojera i samo prebacio golmana Vlahodimosa, za svoj het-trik.

Viljareal je ostvario pobedu u Španiji protiv fudbalera švajcarskog Jang Bojsa od 2-0.

Domaći sastav poveo je u 36. minutu utakmice, prvim golom u Ligi šampiona Etijena Kapua. On je nakon lopte sa desnog boka prvo pokušao glavom, ali iako nije uspeo iz prve da postigne gol, lopta je ponovo došla do njega, kada je bio siguran.

Činilo se da je u 55. minutu švajcarski klub došao do izjednačenja, kada je Fasnahte odbijenu loptu smestio u mrežu, ali gol ipak nije bio priznat nakon intervencije VAR-a.

Golom Danijume, španski tim je duplirao prednost u posldenjim trenucima regularnog toka.

Barselona, koja ove sezone ne beleži ni približno zadovoljavajuće rezultate, pobedila je tek minimalnim rezultatom Dinamo u Kijevu.

Poslednji gol se desio na ovoj utakmici, kada je Mingeza hteo da doda Dembeleu, ali je, nakon intervencije igrača Dinama, lopta došla do Fatija, koji je postigao gol za prednost katalonskog tima.