LŠ: Embape riješio utakmicu prije nego što je i počela, Siti bez bodova u Njemačkoj

0

U okviru 6. kola grupne faze Lige šampiona, prvo su odigrane utakmice grupe A, a pobede su zabeležili domaći timovi, Pari Sen Žermen i Red Bul Lajpcig.

Pari Sen Žermen lako je slavio na svom terenu protiv belgjskog Klub Briža sa 4-1.

Francuski klub poveo je čim je utakmica počela. Već u drugom minutu Kilijan Embape je natrčao na odbijenu loptu i sproveo je u gol. Tome je prethodio šut Nuna Mendesa iz veoma oštrog ugla, koji je golman gostiju Minjole odbranio, ali je jačina šuta bila takva da nije uspeo da usmeri loptu korisnije po njegov tim.

Umalo da odmah nakon toga francuski superstar bude i u ulozi asistenta, kada je sjajno uposlio Vajnalduma, ali je Minjole bio na mestu.

Već u 7. minutu Embape je po drugi put loptu smestio u mrežu, tako postavši drugi na listi igrača sa dva pogotka u tako kratkom vremenskom roku. Za to mu je trebalo 6 minuta i 23 sekunde, dok je brži bio samo Rodrigo u dresu Real Madrida, kome je 2019. u utakmici protiv Galatasaraja za takav podvig bilo potrebno 6 minuta i 12 sekundi.

On je tom prilikom sjajno ispratio loptu i uhvatio volej nakon odlične asistencije Anhela Di Marije. Argentinac je u 12. minutu imao sjajnu šansu da postigne i pogodak, ali je Minjole ipak još jednom spasao gol.

U 24. minutu Donaruma je sprečio smanjenje rezultata, nakon što se u šesnaestercu lepo snašao Sise Sandro. Zatim je u 36. minutu i Mats Rits uputio šut, ali je lopta, nakon nove dobre reakcije italijanskog čuvara mreže, završila u korneru.

U 38. minutu već je bilo 3-0, nakon što je loptu u gol smestio sveži dobitnik Zlatne lopte Lionel Mesi. Na samom kraju poluvremena Embape umalo nije već postigao i het-trik, ali je lopta završila iznad prečke.

U 65. minutu novu šansu za gol je stvorio Di Marija, koji je u svom stilu prošao kroz odbranu, ali je lopta ipak prošla pored stative nakon njegovog šuta.

Tek tri minuta nakon toga usledio je prvi gol gostiju, kada je Mats Rits iskoristio odličnu loptu i nije propustio šansu koja mu se ukazala.

Ipak, sve je bilo definitivno rešeno kada je Mesi postigao svoj drugi pogodak, realizujući jedanaesterac. Tome je prethodio nepropisan start u šesnaestercu gostiju Van der Bremta.

Lajpcig je svoje navijače obradovao pobedom nad favorizovanim Mančester Sitijem od 2-1.

Prvu šansu na ovoj utakmici imao je Konrad Lajmer, koji je odbijenu loptu uputio ka golu, ali je čuvar mreže mančesterskog tima sjajnom reakcijom spasao gol. U 24. minutu Lajpcig je ipak došao do prednosti, kada se Lajmer našao u ulozi asistenta, a strelac je bio Šobošlaj.

U 41. minutu umalo Fil Foden nije poravnao rezultat, ali ga je u tome sprečila stativa, dok se tri minuta kasnije golman domaćih Gulaši isprečio takvom epilogu sjajnom odbranom slobodnog udarca De Brujnea.

I pored inicijative, nije engleski klub uspevao da se domogne izjednačenja, a kazna je usledila u 71. minutu, kada je za 2-0 precizan bio Andre Silva. Kao da su fudbaleri Sitija morali da prime novi gol da bi postali mnogo konkretniji. U 75. minutu Fernandinjo je sjajno ispratio pas, ali je šutirao malo iznad prečke. Međutim, već dva minuta kasnije gol je postigao Rijad Marez, nakon dobrog centaršuta Zinčenka.

Ipak, za Siti se nova nevolja desila u 83. minutu, kada je Kajl Voker dobio direktan crven karton, tako da je mančesterski tim utakmicu do kraja odigrao sa igračem manje, a u takvoj situaciji nije uspeo da se domogne remija, međutim svakako ostaje prvi na tabeli.