LUDNICA U MADRIDU: Benzema odveo Real u četvrtfinale!

0

U današnjim utakmicama Lige šampiona Real je ostvario veliku pobedu i izbacivši Pari Sen Žermen otišao u četvrtfinale, dok je Mančester Siti rutinski odbranio 0-5 iz lisabonskog duela protiv Sportinga.

Real Madrid plasirao se u četvrtfinale Lige šampiona posle velikog preokreta protiv Pari Sen Žermena i het-trika Karima Benzeme, za pobedu od 3-1, što je u ukupnom skoru iznosilo 3-2.

Fudbaleri Pari Sen Žermena krenuli su i na Santjago Bernabeu silovito, poput duela na domaćem terenu pre dve nedelje, sve je delovalo da će se odvijati kako njima odgovara, ali su se stvari potpuno preokrenule posle prvog pogotka francuskog napadača, pa više Parižani nisu ni imali mnogo šansi do kraja utakmice.

Nakon što je Mesi oduzeo loptu Karimu Benzemi u 9. minutu na sredini terena, usledila je prva veća šansa na utakmici, ali je Embapeov udarac uspeo da zaustavi Tibo Kurtoa.

Pet minuta kasnije Usledila je gotovo identična situacija, kada je Embape lako izbacio Militaa, ali je na isti način zaustavljen njegov pokušaj sa nešto više od pet metara sa leve strane.

Parižani su krenuli ofanzivno od starta, poput prve utakmice, pa je usledio sličan pokušaj Nejmara u 22. minutu, ali nedovoljno dobar za belgijskog čuvara mreže na golu španskog tima.

Uzvratio je u 25. minutu Francuz iz redova Reala Karim Benzema, koji je vrhunski raspalio udarac sa oko 18 metara, ali se Điđi Donaruma opružio koliko je mogao i uspeo da vrhovima prstiju dokači loptu taman toliko da spreči gol i pošalje je u korner.

I Lionel Mesi se našao u odličnoj šansi u 31. minutu, ali je lopta ipak prošla pored druge stative. Delovalo je da je leva strana Realove odbrane kritični segment u ovom duelu. Dva minuta kasnije Embape je postigao i pogodak, međutim sudija Dani Mekeli ga je poništio zbog ofsajda.

Ipak, u 40. minutu više nije bilo spasa, pa je Embape, na odlično proigravanje Nejmara, sa slične pozicije iz koje je nekoliko puta ostao kratkih rukava, ovog puta savladao Kurtou, iako je ovaj uspeo da dokači loptu. Tako je tim iz glavnog grada Francuske u ukupnom skoru povisio na 2-0, pa se domaći tim našao u nezavidnoj situaciji.

Definitivno je igrač za kog se uveliko govori da će biti novi fudbaler upravo Reala bio centralna figura većeg dela ovog meča, pa je tako u 55. minutu postigao drugi gol koji je poništen zbog ofsajda, a treći ukupno. Ovom prilikom je maestralno izbacio golmana Reala i zatresao mrežu, ali je gol opravdano poništen zbog očiglednog ofsajda.

Iz letargije je domaće fudbalere izvadio Benzema golom u 61. minutu za izjednačenje i smanjenje ukupnog rezultata na 2-1. Posle jako loše reakcije Donarume, lopta je došla do Vinisijusa, koji je loptu prosledio do potpuno slobodnog Benzeme kome nije bilo teško da pogodi nezaštićenu mrežu.

Umalo napadač Kraljevskog kluba nije potpuno svoj tim vratio u igru, kada je iz neposredne blizine glavom ozbiljno pripretio, ali je ipak za dlaku bio neprecizan.

Stopostotnu šansu u 74. minutu da stvari vrati na početak propustio je Vinisijus Džunior, kada je lopta, nakon što se odbila od nekog igrača, dospela do njega koji je bio potpuno sam i trebalo je samo da matira Italijana na golu gostujućeg tima, ali izgleda da je i sam bio iznenađen prilikom koja mu se ukazala.

I pored propuštenih šansi, Realu niko nije mogao da odseče krila, pa je Benzema sa dva gola za isto toliko minuta doneo totalni preokret!

Prvo je u 76. minutu glavnu ulogu odigrao Luka Modrić, koji je oduzeo loptu Nejmaru na svojoj polovini, povukao odličnu kontru, a na kraju i hiruški preciznim pasom pronašao pukotinu u odbrani, gde se na pravom mestu našao Benzema i doneo sveukupno izjednačenje na 2-2. Nije se tim Maurisija Poketina oporavio od šoka, a posledica toga se videla kada je Markinjos, kao igrač PSŽ-a, „odlično“ uposlio francuskog napadača za het-trik i potpuni preokret, odnosno skor u ukupnom rezultatu od 3-2 za domaćina.

Bio je Modrić u poslednjem minutu regularnog dela blizu da dobru partiju kruniše i golom, ali je njegov solidan pokušaj ipak bio nedovoljno precizan.

Jednu od poslednjih šansi za produžetke propustio je Mesi iz slobodnog udarca u zaustavnom vremenu, pa je Kraljevski klub tako posle velike pobede sa Santjago Bernabeua otišao u četvrtfinale Lige šampiona.

Utakmica između Mančester Sitija i Sportinga iz Lisabona na Etihadu večeras je pala u drugi plan, što zbog rezultata iz prve utakmice, kada je engleski tim slavio sa 0-5, što zbog atraktivnog duela na Santjago Benabeu, a ruku na srce, u tom stilu je i završena, bez golova.

Fudbaleri engleskog kluba su i sad uspostavili potpunu dominaciju na terenu, mada je bilo jasno da i ne moraju da zapinju posle „petarde“ u Lisabonu.

Adan je u 39. minutu odbranio udarac Rahima Sterlinga iz neposredne blizine, nakon što napadač Sitija nije šut izveo na pravi način.

Tek što su igrači kročili na teren posle poluvremena, zatresla se mreža gostiju, kada je Gabrijel Žezus izbio sam ispred golmana, ali je ipak nakon intervencije VAR-a gol poništen zbog ofsajda.

Kakva je ovo bila utakmica, možda i najbolje govori zanimljiva situacija, kada je u 73. minutu Pep Gvardiola zamenio golmane, pa je umesto Edersona mrežu domaćina do kraja branio Skot Karson.

Dobre prilike su u nadoknadi vremena imali Džon Souns i Sterling, ali su njhovi pokušaji završavali preko gola, što i nije bio preveliki problem, jer je već uveliko bilo poznato da će se njihov tim naći u četvrtfinalu.