Majnc izbjegao poraz u Kelnu (VIDEO)

0

U prvom meču nedjeljnog programa Bundeslige Keln i Majnc su podijelili plijen, na kraju 2:2 (1:0).

Poveo je domaćin već u 5. minutu iz jedanesterca štoper gostiju Musa Nijakate načinio prekršaj u svom šesnaestercu već u 5. minutu.

Poslije pregleda VAR-a, sudija Gvido Vinkman je pokazao na bijelu tačku, a Mark Ut rutinski pogodio donji lijevi ugao gola Milera za vođstvo svoje ekipe.

Do kraja poluvremena gosti su imali dvije povoljne prilike, ali nisu uspjeli da izjednače.

U 53. minutu domaćin povećava prednost na 2:0. Sjajan centaršut Drekslera sa desne strane u gol je pretvorio Florijan Kajnc, koji je na drugoj stativi sačekao loptu i glavom je pogodio protivničku mrežu.

Ipak, odgovor gostiju stigao je samo osam minuta kasnije. Odlična akcija, Kvejson je ubacio loptu sa desne strane, na pravom mjestu našao se Avoniđi, koji sa par metara lako pogađa mrežu rivala za 2:1.

Jedanaest minuta kasnije, potez utakmice, fudbaler Majnca Kunde Malong je uzeo loptu na oko 40 metara od gola rivala, probio je kroz sredinu ka kaznenom prostoru Kelna, niko nije uspio da ga zaustavi, pretrčao je 30-tak metara i matirao Horna za 2:2.