Maroko bolji od Španije za četvrtfinale Svjetskog prvenstva!

0

U utakmici osmine finala na Svjetskom prvenstvu u Kataru, fudbalska reprezentacija Maroka je nakon penala bila bolja od selekcije Španije.

Na samom početku, očekivano Španci su kontrolisali posjed, a u 12. minutu je Maroko sjajnu priliku da povede iz slobodnog udarca, ali je udarac Hakimija završio preko gola. U 26. minutu uslijedila je prva velika prilika za Špance, sjajno se u prostor ubacio Asensio, primio loptu, a zatim pogodio spoljni dio mreže Maroka.

Marokanci su u 42. minutu imali dobru šansu. Došla je lopta do Bufala koji je sjajno „zalomio“ rivala, te centrirao za Najefa, čiji je udarac glavom završio preko gola pa je poluvrijeme završeno bez golova 0:0.

Ni u drugom poluvremenu nije se mnogo toga promijenilo, Španci su nastavili da čuvaju loptu, ali istovremeno djeluju potpuno bezopasno po gol rivala.

Imali su do kraja regularnog dijela Španci nekolike dobre šanse, ali nisu ih iskoristili pa je meč otišao u produžetke.

Nisu željeli da rizikuju preterano Marokanci i Španci, pa je meč nastavljen u sličnom ritmu u kakvom smo ga gledali tokom prvih 90 minuta, Španci su bili nešto konkretniji ali nisu uspjeli da zatresu mrežu protivnika pa je meč odlučen nakon penala gdje su bolji bili fudbaleri Maroka rezultatom 3:0.