Mbape rastavio Barselonu na najsitnije komade

0

U prvoj utakmici 1/8 finala Lige šampiona, PSŽ je ostvario veliku pobedu u Barseloni od 1:4 (1:1) i tako je na korak od prolaza u osam najboljih. Meč je obilježio sjajni Kilijan Mbape koji je het trikom krunisao nestarno veče u glavnom gradu Katalonije.

Prva velika prilika viđena je u 14. minutu kada je Grizman imao izglednu poziciju za šut, ali nije uspeo da zatrese odbranu Parižana. Samo nekoliko minuta kasnije, Mauro Ikardi je imao kapitalnu šansu, ali je bio neprecizan.

U 28.minutu Barselona je došla do vođstva. Posle jedne dubinske lopte, Kurzava je neoprezno sapleo De Jonga i pokazano je na najstrožu kaznu. Sa bele tačke je neumoljiv bio, ko drugi nego, Mesi koji je rutinski doveo Katalonce u vođstvo.

Međutim, samo četiri minuta kasnije PSŽ dolazi do izjednačenja. Posle sjajne kombinacije Kurzave i Veratija na malom prostoru, lopta dolazi do Mbapea koji se odlično snašao i levom nogom sa 5 metara zakucao loptu pod prečku Ter Štegenovog gola.

Posle tog gola ekipa iz Francuske je preuzela inicijativu i imali su nekoliko izglednih situacija, ali nisu uspevali da ih realizuju. Do kraja poluvremena je ostalo 1:1.

U drugom poluvremenu gosti su nastavili sa pritiskom i prvu šansu su imali preko Kina, ali je Ter Štegen uspeo nekako da spreči da lopta završi u mreži.

U 65. minutu PSŽ dolazi do vođstva. Florenci je odlično probio po desnoj strani, centrirao je u sredinu i posle odbitka lopta dolazi do Mbapea koji je bio siguran.

Posle tog gola ekipa Marusija Poketina je nastavila sa napadima. Prvo je Mbape imao solo prodor posle kojeg je Ter Štegen odbranio, a potom je posle prekida Paredesa Moise Kin doneo PSŽ-u 1:3.

Potpunu dominaciju gostiju i veliku pobedu overili su gosti u 86. minutu pošto je Draksler povukao kontru 3 na 2, i uposlio je pravovremeno sjajnog Mbapea koji odličnim udarcem postiže gol i het trik – 1:4.

Do kraja meča Barselona je pokušavala da smanji rezultat, ali to je izgledalo neubedljivo i bledo, kao uostalom i čitava situacija u klubu ove sezone.