Mesi pogodio za pobjedu u okršaju sjevera i juga i poravnao se sa Maradonom! (VIDEO)

0

U okršaju timova iz Sjeverne i Južne Amerike, reprezentacija Argentine je savladala Meksiko sa 2-0 u drugoj utakmici grupe C Svjetskog prvenstva u Kataru.

Prvih 30 minuta obiljležila je veoma tvrda igra sa mnogo faulova, pa praktično nije ni stvorena iole ozbiljnija prilika ni sa jedne strane. Prvi zanimljiv pokušaj bio je djelo Lionela Mesija, koji je sa pozicije skraćenog kornera želio da iznenadi Giljerma Oćou, ali je meksički golman, tadicionalno dobar na Mundijalima, bio koncentrisan i nije se dao iznenaditi.

U 40. minutu je čuvarima pobjegao Lautaro Martinez i pokušao glavom poslije centaršuta Anhela Di Marije, ali je bio neprecizan.

Dva minuta kasnije je Meksiko ostao bez Andresa Gvadrada, koji je zbog problema sa povredom morao da napušti igru, a zamijenio ga je Gutijerez, koji će ulazak upamtiti po oštrom startu Montijela, koji je tako zaradio žuti karton.

U završnici prvog dijela igre istakao se golman Martinez, koji je uhvatio živu loptu poslije veoma dobrog pokušaja Vege sa dvadesetak metara.

Mesi je nakon povratka na teren sebi izgradio izglednu poziciju, kada je pobjegao čuvarima, pa je Gutijerez morao da ga sruši sa leđa i zaradi žuti karton. Međutim, iz izgledne pozicije je šutirao preko gola iz slobodnog udarca.

Iskupio se međutim omaleni Argentinac u 64. minutu kada je, poslije dodavanja Di Marije, iz naizgled ne naročito povoljne pozicije, pronašao prostor između trojice igrača i pogodio malu mrežu za vođstvo svoje reprezentacije od 1-0.

Mesi se tako izjednačio sa svojim idolom Dijegom Armandom Maradonom, pošto mu je ovo bio osmi gol na Mundijalima, a ima vremena i da se premaši legenda.

Kada se meč bližio kraju, začinio ga je Enco Fernandez. Fudbaler Benfike je u 87. minutu poslije dodavanja Mesija i finte uputio neodbranjiv šut i duplirao prednost Gaučosa.

ARGENTINA (4-1-2-3): Martinez – Montijel (od 63. Molina), Otamendi, Martinez, Akunja – Rodrigez (od 57. Fernandez), De Pol, Makalister (od 69. Palasios) – Mesi, Di Marija (od 69. Romero), Martinez (od 63. Alvarez)

MEKSIKO (5-3-2): Očoa – Alvarez (od 66. Himenez), Montes, Moreno, Arauho, Galjardo – Erera, Gvardado (od 42. Gutijerez), Čavez – Lozano (od 74. Alvarado), Vega (od 66. Antuna)