MIMOZA KUP: Petrovčanima trofej!

1

Po veoma teškim vremenskim prilikama, revijalna utakmica 42. “Mimoza KUP-a” između FK Igala 1929 i OFK Petrovca odigrana je danas, a trofej je pripao ekipi Petrovca koja je na neutralnom terenu u Tivtu savladala tim Igala 1929 rezultatom 1:4.

Na samom početku, igračima kao i ostalim sportskim radnicima oba kluba obratio se Darko Klasić, sekretar sekretarijata za društvene djelatnosti i sport Opštine Herceg Novi koji je ujedno i otvorio 42. “Mimoza KUP”.

U uvodnom dijelu Igaljani su djelovali veoma dobro i već u 13.minutu došli do vođstva.

Iskosa sa lijeve strane korner je izveo Pajović, a u srcu šesnaesterca najbolje se snašao Miloš Grbić.U 30.minutu Petrovčani dolaze do poravnanja, a strijelac je bio Vukčević nakon asistencije Zvrka.

U 31.minutu Petrovčani dolaze do prednosti, a strijelac je bio Rudović nakon nespretne reakcije golmana Perovića.U 53.minutu Igaljani su mogli doć do izjednačenja.

Bogdanović se našao u idealnoj poziciji za postizanje pogodka, šutirao, a “rezervista” Vidoje Popović krajnjim naporom brani udarac i spašava Petrovčane.

U 66.minutu penal za Petrovčane, a siguran realizator bio je Zoran Mikijelj.Konačnih FK Igalo 1929 – OFK Petrovac 1:4 postavio je kapiten Marko Marković koji je u 72.minutu na asistenciju Savovića postigao pogodak.

Na kraju revijalne utakmice, pehar za najboljeg igrača, drugo i prvo mjesto uručili su predstavnici Opštine Herceg Novi Darko Klasić i Lidija Vukčević, kao i portparol kluba Miloš Bubanja.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je kapiten OFK Petrovca Marko Marković.