Siti oborio engleski rekord, u Liverpulu se davalo šakom i kapom

0

Mančester Junajtedu i Bornmutu u četvrtfinalu FA kupa pridružili su se Mančester Siti, Šefild Junajted, Lester i

Siti je odlične partije iz Premijer lige preslikao i u najstarijem fudbalskom takmičenju na svetu i lako je slavio u Velsu protiv člana Čempionšipa Svonsija. Pobeda nad “Labudovima“ bila je 15. uzastopna za “Građane“, računajući sva takmičenja i oni su novi engleski rekorderi. Prethodno su najduži niz pobeda u sezoni imali Preston, krajem 19. veka, te Arsenal  1987. godine, sa po 14 uzastopnih trijumfa. Velšani nisu bili preteška prepreka, načeo ih je Voker u 30. minutu, a sve je odlučeno na startu drugog poluvremena kada su za samo tri minuta golove postigli Rahim Sterling i Gabrijel Žezus. Domaćin, koji igrao odlično u poslednje vreme i ozbiljan je kandidat za povratak u elitu, uspeo je da postigne počasni pogodak, učinio je to rezervista Viteker u 77. minutu.

Dosta problema imali su Lester sa odličnim Brajtonom i Šefild Juajted protiv drugoligaša Bristol Sitija. Lester je uspeo da izbegne produžetke golom Ihenača u četvrtom minutu sudijske nadoknade, čime je prekinuo niz “Galebova“ od šest utakmica bez poraza, u kome su uspeli da pobede i Liverpul i Totenhem. Keleči Ihenačo je zamenio Džejmija Vardija i pred poslednji zvižduk u regularnom vremenu glavom matirao Voltona. Na “Bramal Lejnu“ Šefild je, na papiru, imao najlakšeg rivala, ali je Bristol Siti odolevao sve do 66. minutu, kada je Alfi Moson skrivio penal, pritom zaradio crveni karton, a Bili Šarp sa bele tačke doneo trijumf poslednjeplasiranoj ekipi Premijer lige.

Na “Gudisonu“ su Everton i Totenhem, narodski rečeno, igrali za sve pare. Od početka se videlo da će to biti sjajan meč, gosti su imali šansu u prvom minutu, a već u trećem je Davison Sančez posle kornera doveo Totenhem u vođstvo. Za deset minuta, od 33. do 43. domaćin je dao tri gola. Izjednačio je najbolji strelac “Karamela“ Kalvert-Luin, Rišarlison je preokrenuo u 38. minutu, a Sigurdson iz jedanaesterca povisio na 3:1. Da na odmor odu sa podnošljivim rezultatom, za goste se pobrinuo Erik Lamela golom u trećem minutu nadoknade prvog dela.

Iako je Harija Kejna ostavio na klupi, Žoze Murinjo je morao da uvede u igru svog najboljeg strelca, koga je očigledno čuvao za prvenstveni okršaj sa Sitijem. Problemi su se pojavili i za Everton, povredio se Kalvert-Luin pa je Anćeloti morao svog golgetera da izvede iz igre. Ubrzo je Totenhem izjednačio, ponovo je Everton loše branio prekid, a Davison Sančez postigao svoj drugi gol, što je i njega iznenadilo. “Karamele“ su opet stigle do prednosti drugim golom Rišarlisona u 68. minutu. Brazilac je prevario Lorisa iz dosta teške situacije, iskosa sa leve strane. Da nije džabe ulazio u igru, Hari Kejn je pokazao u 83. minutu kada je, posle odličnog centaršuta Sona, lako zatresao mrežu Olsena za 4:4 i dodatnih 30 minuta fudbala na “Gudisonu“.

Golovima nije bio kraj ni u produžecima, a ni Sigurdsonovim asistencijama. Magija u stilu Lea Mesija je pronašla put do Bernarda, koji koristi ,,bocu“ Islanđanina i buši mrežu Lorisa. Taj momenat ispostavio se kao ključan, budući da Totenhem nije uspeo ponovo da se vrati.

Svonsi – Mančester Siti 1:3 (0:1)