NA DANAŠNJI DAN: Fantastično izdanje Zete na Ajbroks parku (VIDEO)

0

Na današnji dan prije 16 godina odigrana je istorijska utakmica 2. kola kvalifikacija za Ligu Šampiona, između Glazgov Rendžersa i Zete iz Golubovaca.

Uprkos porazu od 2:0, izabranici trenera Slobodana Halilovića pružili su nezaboravano izdanje protiv domaćeg tima i velikog favorita, ostavivši sjajan utisak na sve ljubitelje fudbala u Crnoj Gori a i šire.

Susret je bio prepun uzbuđenja, a Ćetković, Stjepanović, Tumbasević i ostatak tima hrabro su se borili, čuvajući mrežu netaknutom sve do 55. minuta. Zeta je u nekoliko navrata prijetila domaćem timu, sjećamo se Markovićevog “slobodnjaka” kao i nekoliko sjajnih prilika Slavena Stjepanovića i Marka Ćetkovića… Međutim, mreža Mek Gregora je ostala netaknuta.

U 55. minutu, domaćin je uspio da zatrese mrežu Saše Ivanovića, kada je Dejvid Vir postigao gol. Ipak, naš šampion nije se predavao i nastavio je da napada, želeći iznenaditi protivnika i izboriti povoljan rezultat pred revanš meč…

Na kraju, konačan rezultat postavio je Li Mekalok, postignuvši drugi gol za domaće i postavivši konačan rezultat 2-0.

Uprkos porazu, Zeta je ponosno napustila Ajbroks park. U revanš meču koji je odigran pred krcatim tribinama stadiona pod Goricom Zećani su poraženi minimalnim rezultatom. Gol odluke postigao je Da Markus Bizli u 81. minutu.