Neslavan debi Klinsmana, Lajpcigu goleada u Paderbornu (VIDEO)

0

U terminu od 15.30 sati, odigrano je četiri duela u okviru 13. kola njemačke Bundeslige.

Neće Jirgen Klinsman po dobrom rezultatu pamtiri svoj debi na klupi berlinske Herte. Doduše za protivnika su imali Borusiju iz Dortmunda, pa je bilo za očekivati da će meč po Hertu biti težak. ,,Milioneri“ su za dva minuta postigli dva gola i to u periodu od 15. do 17. minuta kada su Džejdon Sančo i Torgan Azar zatresli mrežu rivala. U 34. minutu je Čeh Vladimir Darida smanjio i tako postavio konačan rezultat ovog susreta.

Red Bul Lajpcig je kao veliki favorit došao u Paderborn, ali se nisu baš sjajno proveli, iako je zabava za TV ekrane bila velika. Delovalo je da će ,,bikovi“ napuniti mrežu Paderborna do vrha danas, kada su Patrik Šik svojim debitantskim golom, te Marsel Sabicer i Tim Verner u prvih 26 minuta postigli tri pogotka, ali u drugom poluvremenu su se probudili domaći i pogocima Mambe i Gjasule smanjili na 3:2. Tako su izabranici Julijana Nagelsmana strijepjeli sve do kraja, ali Paderborn nije imao snage da se totalno vrati u ovaj meč.

Keln – Augzburg (0:1) 1:1
86′ Kordoba – 43′ Niderlehner

Hofenhajm – Fortuna Dizeldorf (1:0) 1:1
6′ Kramarić – 87′ Henings

Herta – Borusija Dortmund (1:2) 1:2
3
4′ Darida – 15′ Sančo, 17′ Azar

Paderborn – Lajpcig (0:3) 2:3
62′ Mamba, 73′ Gjasula – 3′ Šik, 4′ Sabicer, 26′ Verner